Operacje haluksów

Co to są haluksy?

Haluks tzw. paluch koślawy jest częstym schorzeniem występującym głównie u kobiet z płasko-koślawym zniekształceniem stopy. Bardzo często wskutek ucisku obuwia dochodzi do przewlekłego stanu zapalnego i wtórnego przerostu tkanki kostnej. Ta postępująca choroba, w połączeniu ze zmianami zniekształcającymi w innych stawach stopy może prowadzić do poważnego kalectwa.

Leczenie

W leczeniu tej choroby podstawowym czynnikiem sukcesu jest wcześnie rozpoczęte leczenie zachowawcze – specjalnie dobrane przez specjalistę ćwiczenia i odpowiednio ukształtowane wkładki ortopedyczne umożliwiają zatrzymanie postępu choroby.

W przypadku zmian zaawansowanych należy rozważyć możliwość wykonania zabiegu operacyjnego. Podstawowe zalety takiego zabiegu, wykonanego w trybie zabiegu jednego dnia:

 • pacjent unika przykrej hospitalizacji,
 • już po kilku godzinach po zabiegu pacjent może wrócić do domu,
 • metoda ta nie wymaga obciążającego znieczulenia, w związku z czym może być z powodzeniem stosowana u ludzi starszych i chorych na inne schorzenia,
 • odpowiednio wczesna interwencja chirurgiczna ogranicza rozległość zabiegu,
 • w początkowym stadium choroby często wystarcza zabieg chirurgiczny dotyczący mięśni stopy, przywracających ich równowagę, co skraca okres unieruchomienia poopreacyjnego w opatrunku gipsowym,
 • przywrócenie normalnego, niezdeformowanego wyglądu stóp,
 • zlikwidowanie dolegliwości bólowych przy chodzeniu.
Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.