Zabieg na skórę

Strona główna / Baza Wiedzy / Przygotuj skórę do nadejścia wiosny

Przygotuj skórę do nadejścia wiosny

Choć pogoda za oknem nieustannie przypomina nam, że do wiosny pozostało jeszcze kilka tygodni, to jednak warto już przygotowywać skórę do jej nadejścia. Choć ciemne i pochmurne dni nie nastrajają zbyt optymistycznie, można wykorzystać je do wykonania zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, przeprowadzanych przez specjalistkę z Kliniki Wilmed.

Jednym z podstawowych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, który można wykonać zimą – czyli jeszcze przed nadejściem słonecznych, ciepłych dni – jest peeling medyczny. Polega on na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu o silnym działaniu złuszczającym, przeważnie zawierającego w swoim składzie kwasy owocowe, kwas witaminy A lub kwas migdałowy. Peeling intensywnie złuszcza wierzchnie warstwy naskórka i – w zależności od jego intensywności – może dotrzeć aż do skóry właściwej, co pomaga poprawić koloryt cery, odświeżyć jej wygląd, ale także zredukować blizny, zmarszczki, zmiany trądzikowe czy przebarwienia.

Oczywiście tak jak w przypadku każdego zabiegu dermatologii estetycznej, tak również w przypadku peelingów medycznych istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonania. Jednym z nich jest ekspozycja skóry na słońce, czego trudno uniknąć np. w maju czy czerwcu. Dlatego miesiące zimowe – ze względu na znaczne ograniczenie nasłonecznienia – są idealne do poddania się procedurze, zwłaszcza że najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 4-6 zabiegów.

Fotoodmładzanie skóry – zimowy zabieg

Kolejną procedurą, dla której najlepszym czasem przeprowadzenia są miesiące zimowe – dzięki czemu efektami można cieszyć się wiosną i latem – jest fotoodmładzanie skóry przy pomocy impulsowego źródła światła (IPL). Również ten zabieg wykonujemy w Klinice Wilmed. Polega on na poddaniu skóry działaniu impulsowego źródła światła o niskiej energii, które to odmładza skórę twarzy, szyi i dekoltu, a jednocześnie redukuje zmiany trądzikowe, naczyniowe i strukturalne skóry, spłyca drobne zmarszczki, zwęża rozszerzone pory i niweluje przebarwienia. Co ważne, także fotoodmładzania skóry IPL nie przeprowadza się w okresie, gdy osoba będzie narażona na ekspozycję na intensywne promieniowanie słoneczne. Podobnie jak w przypadku peeling chemicznego, również tutaj wskazane jest przeprowadzenie serii około 5 zabiegów. Dlatego na wizytę u naszej specjalistki z zakresu dermatologii estetycznej warto umówić się już teraz!

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00