Bezpieczne wizyty w klinice Wilmed!

Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa , w klinice Wilmed do odwołania obowiązują ściśle określone i bezwarunkowo wymagane zasady higieny i bezpieczeństwa. Ich przestrzeganie znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Eksperci są zgodni – w nadchodzących jesiennych tygodniach należy spodziewać się drugiej fali pandemii koronawirusa, z którą niestety zbiegnie się również coroczna zwiększona liczba zachorowań na infekcje bakteryjne, grypopodobne oraz grypę. Klinika Wilmed od początku pandemii stosuje określone zasady postępowania mające na celu, zarówno ochronę pacjentów, jak i personelu. Zgodnie z opinią specjalistów, przestrzeganie tych zasad, szczególnie w najbliższym czasie, będzie wyjątkowo istotne!
Przypominamy więc, że przed umówieniem terminu wizyty z pacjentem przeprowadzany jest telefoniczny wywiad na temat jego stanu zdrowia i ewentualnych objawów mogących świadczyć o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 – na wizytę umawiani są jedynie pacjenci bez podejrzenia zakażenia. Na konsultacje należy zgłaszać się punktualnie, tak aby uniknąć kontaktu z innymi pacjentami w poczekalni i bez osób towarzyszących (oczywiście z wyjątkiem dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych). W całej placówce obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych, przed wejściem do kliniki należy zdezynfekować ręce. Konieczne jest wypełnienie specjalnej ankiety – dopiero potem można udać się do recepcji. Cały nasz personel, w tym lekarze, stosują wymagane środki ochrony osobistej. Wszystkie powierzchnie i sprzęty w klinice są regularnie dezynfekowane. Zachęcamy, by płatności za usługi dokonywać kartą.
Pełne zasady bezpieczeństwa obowiązujące w klinice Wilmed w okresie pandemii koronawirusa znaleźć można tutaj: https://wilmed.pl/blog/wilmed-w-dobie-koronawirusa-zasady-bezpieczenstwa/. Koronawirus nie oznacza, że należy rezygnować z wizyt u specjalistów, badań czy zabiegów – warto jednak zadbać, by odbywały się w możliwie najbezpieczniejszy sposób!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz