Ostatni moment na usunięcie zmian skórnych przed latem

Pogoda za oknem przypomina nam, że jest coraz bliżej słonecznego lata, podczas którego wszyscy chętnie nosimy ubrania odsłaniające pewne partie ciała. To ostatni moment, by w oczekiwaniu na wakacje poddać się kosmetycznemu usuwaniu zmian skórnych – zabieg ten wykonać można w naszej klinice Wilmed w Warszawie!

Zmiany skórne pojawić się mogą u każdej osoby, bez względu na płeć czy wiek. Wśród najczęściej diagnozowanych zmian skórnych znajdują się: brodawki, włókniaki (rozwijające się zazwyczaj na skutek uszkodzenia mechanicznego lub zapalenia mieszka włosowego), naczyniaki (związane z rozrostem komórek ścian naczyń krwionośnych) oraz znamiona barwnikowe (związane z zaburzeniami w produkcji melaniny, czyli naturalnego barwnika skóry).

Zmiany barwnikowe zazwyczaj pojawiają się na plecach, łydkach, klatce piersiowej, szyi i głowie. Jeśli zauważymy u siebie nową zmianę lub ta już obecna rośnie, zaczyna boleć, swędzieć lub krwawić, należy jak najszybciej zgłosić się do Wilmedu na badanie videodermatoskopowe skóry. Lekarz przy pomocy specjalnego urządzenia może dokładnie obejrzeć zmianę i podjąć decyzję co do sposobu leczenia.

W większości przypadków zmiany skórne stanowią jedynie defekt estetyczny – zwłaszcza jeśli znajdują się w newralgicznych partiach ciała: na twarzy, powiekach, szyi czy dekolcie. Jeśli są duże, wypukłe i odstające, mogą być podrażnianie przez obuwie i odzież, sprawiać ból czy krwawić.

Usuwanie zmian skórnych ze wskazań kosmetycznych w klinice Wilmed

Zmiany skórne stanowiące defekt estetyczny takie jak: włókniaki, naczyniaki czy różnego rodzaju brodawki w naszej klinice można usunąć w znieczuleniu miejscowym za pomocą metody elektrokoagulacji, podczas której wykorzystywany jest prąd elektryczny o dużej częstotliwości. Elektrokoagulacja daje doskonałe efekty kosmetyczne, nie pozostawia blizn, nie wymaga od pacjenta ograniczenia normalnych aktywności. Zabieg za każdym razem wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu cechuje się bezpieczeństwem, skutecznością dla pacjenta i bardzo dobrymi efektami kosmetycznymi.

Usuwanie zmian nowotworowych skóry

Jeżeli zmiana jest podejrzana nowotworowo, w Wilmedzie można usunąć ją chirurgicznie.  Zabiegi takie polegają na wycięciu zmiany wraz z marginesem zdrowej tkanki oraz zbadanie jej histopatologicznie. Badanie takie ma na celu sprawdzenie czy w zmianie nie znajdowały się komórki raka. Profilaktyczne usuwanie tego typu zmian nie powoduje ryzyka transformacji nowotworowej.Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest mało inwazyjny, bezbolesny, a dzięki doświadczeniu naszych specjalistów uzyskujemy również bardzo dobre efekty kosmetyczne.

Warto pamiętać, że miejsca po usunięciu wszelkich zmian skórnych lepiej się goją jeśli nie są narażone na ekspozycję na promieniowanie słoneczne – dlatego zabieg warto przeprowadzić jeszcze przed nadejściem lata.

Ze zmianami skórnymi można sobie poradzić – szybko, nieinwazyjnie, z dobrym efektem estetycznym. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej kliniki Wilmed -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz