Badanie skóry

Strona główna / Baza Wiedzy / Skontroluj stan skóry po wakacjach!

Skontroluj stan skóry po wakacjach!

Właściwie każdy z nas ma na skórze pieprzyki, znamiona czy brodawki – w większości niegroźne. Niestety, u niektórych osob pod wpływem ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne, na które narażeni jesteśmy zwłaszcza latem, mogą one przeobrazić się w zmiany przednowotworowe oraz nowotworowe. Dlatego po wakacjach warto zgłosić się do kliniki Wilmed, gdzie przeprowadzamy badanie videodermatoskopowe – kompleksową komputerową analizę stanu zmian skórnych.

Zmiany skórne mogą przyjmować rozmaitą postać. Pieprzyki to płaskie lub lekko wypukłe plamki pojawiające się na całym ciele, będące skutkiem aktywności komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie pigmentów skórnych, czyli melanocytów. Mają różne rozmiary i kształty, mogą być czerwone, brązowe lub czarne. Inny rodzaj zmian skórnych to brodawki, czyli niewielkie wypukłe narośle, pojawiające się na skórze w efekcie zakażeń wirusami z grupy HPV. Ogólnie, zmiany te nie są groźne dla zdrowia – stanowią jedynie defekt kosmetyczny, choć jeśli znajdują się w newralgicznych partiach ciała, mogą być podrażniane przez odzież czy bieliznę.

Zmiany skórne nie lubią słońca

Jak już wcześniej wspomniano, u większości osób zmiany skórne są problemem kosmetycznym, choć należy mieć świadomość, że pod wpływem niektórych czynników mogą one przekształcać się w zmiany przednowotworowe oraz nowotworowe. Jednym z takich czynników jest ekspozycja skóry na słońce, z czym mamy do czynienia przede wszystkim latem. Dlatego w trakcie wakacji przed wyjściem na słońce należy obowiązkowo posmarować skórę kremem z filtrem przeciwsłonecznym (najlepiej SPF 30 lub 50) i kontrolować stan zmian skórnych: czy nie powiększają się, nie zmieniają kształtu czy barwy, nie swędzą, nie krwawią itp. Szczególną uwagę powinny na to zwracać osoby z bardzo jasną karnacją, jasnymi oczami oraz blond włosami, a także osoby obciążone nowotworami skóry rodzinnie.

Videodermatoskopia w klinice Wilmed – nowoczesne technologie w służbie zdrowiu

Po powrocie z letnich wojaży warto zgłosić się na badanie videodermatoskopowe do kliniki Wilmed – jest to nieinwazyjny, bezpieczny, a jednocześnie bardzo nowoczesny sposób na kompleksową ocenę wszystkich zmian skórnych występujących na ciele danego pacjenta. W odróżnieniu od tradycyjnej dermatoskopii, powierzchnia skóry badana jest komputerowo, a uzyskane wyniki – dokumentowane cyfrowo. Dzięki temu można nie tylko dokładnie obejrzeć wszystkie zmiany skórne i wykryć ewentualne nieprawidłowości, ale także porównać je z wcześniejszymi wynikami, zachowanymi w dokumentacji pacjenta.

Co ważne, w klinice Wilmed pacjenci zgłaszający się na videodermatoskopię obsługiwani się kompleksowo przez specjalistów chirurgii, zajmujących się zarówno oceną jak i usuwaniem zmian skórnych. Oznacza to, że jeśli któraś ze zmian zakwalifikowana zostaje do usunięcia (ze względów zdrowotnych lub estetycznych), nasi chirurdzy zaproponują najlepszą ku temu metodę. Zmiany usunąć można metodą elektrokoagulacji lub poprzez tradycyjne wycięcie chirurgiczne, co pozwala przekazać próbki zmiany do badania histopatologicznego. Co ważne, nasi chirurdzy przeprowadzają zabiegi z zachowaniem zasad chirurgii plastycznej – dzięki temu ranki szybciej się goją, a blizny po zabiegu są właściwie niewidoczne.

Wszystkie osoby zainteresowane kompleksową diagnostyką i leczeniem zmian skórnych zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy oraz miłą, serdeczną atmosferę!

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00