Sprawdź stan swojej skóry po wakacjach

Lato to czas, w którym nasza skóra jest w większym niż zazwyczaj stopniu narażona na działanie promieni słonecznych. Niestety, ekspozycja na słońce znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zarówno bardzo groźnych nowotworów skóry, jak i mniej niebezpiecznych, ale za to nieestetycznych przebarwień. Z pomocą przychodzą wówczas badania i zabiegi wykonywane przez specjalistów z Kliniki Medycznej Wilmed.

Po powrocie z letniego wypoczynku każdy z nas powinien dokładnie obejrzeć swoje ciało – sprawdzić, czy na skórze nie pojawiły się niepokojące znamiona oraz czy te już istniejące nie zmieniły rozmiaru lub koloru. Choć zmiany skórne nie od razu muszą mieć podłoże nowotworowe, to jednak rak skóry, na czele z czerniakiem, to jedna z najgroźniejszych odmian nowotworów, o bardzo wysokim ryzyku zezłośliwienia oraz odsetku śmiertelności.
Tymczasem bardzo nowoczesną, a zarazem bezpieczną, skuteczną i mało inwazyjną metodą oceny zmian skórnych jest przeprowadzana w Klinice Medycznej Wilmed videodermatoskopia. Badanie to jest wykonywane przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego dermatoskopem, które umożliwia bardzo dokładną obserwację wszelkich znamion, uwidocznienie ich obrazu na ekranie komputera oraz zapisanie ich w formie elektronicznej. Dzięki temu, w trakcie kolejnych badań można porównywać ze sobą poszczególne obrazy i sprawdzić, czy dochodzi do ich transformacji.
– Videodermatoskopię można przeprowadzić u każdej osoby, która zauważa u siebie niepokojące zmiany skórne, nawet u kobiet ciężarnych i dzieci. Badanie trwa kilkanaście minut, jest zupełnie bezbolesne i nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań – mówi lek. med. Piotr Ciszewski, specjalista chirurgii ogólnej, który w Klinice Wilmed przeprowadza videodermatoskopię. – Co najmniej raz do roku na badanie powinny natomiast zgłaszać się osoby z tzw. grup podwyższonego ryzyka, czyli z bardzo jasną karnacją, licznymi znamionami na skórze, ze skłonnością do oparzeń skóry oraz obciążone nowotworami skóry rodzinnie – dodaje.

Lasery w walce z przebarwieniami
Efektem letniego opalania bywają również nieestetyczne przebarwienia, przyjmujące postać mniejszych lub większych brązowych plam na skórze. Ryzyko powstawania przebarwień zwiększa się m.in. u osób z wrodzonymi zaburzeniami produkcji melaniny oraz przyjmujących niektóre leki.
W Klinice Medycznej Wilmed przebarwienia skórne usuwane są przy pomocy zabiegów laserowych IPL. Oddziaływanie na zmianę światłem lasera powoduje jej ściemnienie, stopniowe złuszczanie, w końcu – znaczną redukcję lub zupełny zanik. Dla jak najlepszych efektów, zaleca się przeprowadzenie serii 5-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodni. Po zakończeniu kuracji skóra staje się świeża, gładka i nabiera ładnego, jednolitego kolorytu.
Usuwanie przebarwień laserem IPL jest mało inwazyjne, bezbolesne oraz stosunkowo bezpieczne. Należy przy tym oczywiście przestrzegać zaleceń pozabiegowych, do których zalicza się m.in. unikanie opalania, zakaz wykonywania peelingów, brania gorących kąpieli i korzystania z sauny. Warto też zadbać o intensywne nawilżanie skóry.
Wszystkich pacjentów zainteresowanych przeprowadzeniem videodermatoskopii lub laserowym usuwaniem przebarwień zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerami 22 651 98 61 lub 692 407 540 bądź mailowego pod adresem przychodnia@wilmed.pl od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00.

PROMOCJA!
Teraz na wszystkich pacjentów czekamy z wyjątkowymi promocjami na badanie skóry oraz usuwanie znamion:
https://wilmed.pl/promocje/zbadaj-o-zmiany-na-skorze-zaplacisz-az-210-zl-mniej/
https://wilmed.pl/aktualnosci/zadbaj-o-skore-przed-nadejsciem-lata/

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.