Sprawdź stan swojej skóry przed latem!

Każdy z nas niecierpliwie wygląda ciepłych, słonecznych dni – marzymy, by schować do szafy grube swetry i kurtki, ciesząc się promieniami słońca rozgrzewającymi nasze ciała. Zanim jednak wyruszymy na spacery oraz wiosenno-letnie wycieczki, warto dokładnie sprawdzić stan swojej skóry i skonsultować z lekarzem wszystkie występujące na niej zmiany.

Na początku uspokajamy – nie każda zmiana na skórze musi od razu oznaczać najgorsze, czyli nowotwór. Choć czerniak to bardzo groźna choroba, o wysokim wskaźniku śmiertelności (głównie ze względu na późno stawiane diagnozy), to jednak na ludzkiej skórze występuje również wiele innych zmian, które nie mają charakteru nowotworowego. Dlatego ważne jest, by przynajmniej raz do roku zgłaszać się do dermatologa lub chirurga specjalizującego się ocenie i usuwaniu zmian skórnych, który dokładnie obejrzy skórę, zleci ewentualne dodatkowe badania lub zaproponuje usunięcie znamion. Wiele z nich bywa po prostu defektem kosmetycznym, którego można łatwo się pozbyć.

Jakie zmiany mogą występować na skórze?

Do najczęściej występujących, stosunkowo niegroźnych zmian skórnych zalicza się
m. in.:

– brodawki – mogą to być brodawki płaskie, wywoływane przez wirus, pojawiające się na twarzy i dłoniach, o postaci niewielkich jasnych, płaskich guzków, a także brodawki łojotokowe, występujące zazwyczaj u osób dorosłych, na plecach i szyi, o ciemnym kolorze i szorstkiej powierzchni,
– włókniaki – występujące na głowie, twarzy, kończynach i tułowia grudki, w kolorze skóry lub lekko brunatnym, z tendencją do rogowacienia, nie powodują dolegliwości, ale mogą ulec naderwaniu, np. podczas ubierania się,
– naczyniaki – zazwyczaj pojawiają się w obrębie twarzy u kobiet w okresie ciąży i połogu, składają się z niewielkiego czerwonego guzka, od którego odchodzą naczynia włosowate, mogą pulsować i blaknąć podczas ucisku, nie są bolesne ani swędzące.

Elektrokoagulacja – sposób na usunięcie zmian skórnych

Szybkim, bezpiecznym i skutecznym sposobem na usunięcie szpecących zmian skórnych jest zabieg elektrokoagulacji, wykonywany przez specjalistów z kliniki medycznej Wilmed. Polega ona na poddaniu danego znamiona działaniu prądu o bardzo wysokiej częstotliwości. Tworząca zmianę tkanka pod wpływem wysokiej temperatury ulega ścięciu i obumarciu. W miejscu tym tworzy się niewielki strupek, który po kilku dniach samoistnie odpada.
W zależności od liczby usuwanych zmian, elektrokoagulacja trwa od kilku do kilkunastu minut. Zabieg jest właściwie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, choć osoby o dużej wrażliwości na ból mogą odczuwać dyskomfort. Wówczas zastosować można np. delikatny krem znieczulający.
Elektrokoagulacja wykonywana w klinice medycznej Wilmed za każdym razem wymaga wcześniejszych konsultacji z lekarzem. Służą one m.in. wykluczeniu potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Zalicza się do nich ciąża i okres karmienia, zły ogólny stan zdrowia, kłopoty z krzepnięciem krwi czy obecność rozrusznika serca.
Po elektrokoagulacji ważne jest również przestrzeganie zaleceń lekarza. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić lekkie zaczerwienienie czy opuchlizna w obrębie usuniętej zmiany, ale objawy te dość szybko mijają. Strupek będący pozostałością znamienia odpada sam po kilku-kilkunastu dniach, nie pozostawiając blizn. Pojawiają się one jedynie w przypadkach, gdy pacjenci szybciej – celowo lub przypadkowo – oderwą strupek. Do czasu pełnego wygojenia na dany obszar skóry lepiej nie nakładać kosmetyków, warto ją także chronić przed słońcem.

Specjalnie dla pacjentów, którzy chcą przygotować swoją skórę do nadchodzącego lata, przygotowaliśmy promocyjną ofertę – tylko teraz usunięcie 3 zmian skórnych przy pomocy elektrokoagulacji w klinice medycznej Wilmed kosztuje jedynie 250 zł. Dodatkowo, ewentualne badanie histopatologiczne pobranych wycinków to jedynie 70 zł zamiast 100 zł za każdy wycinek. Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów!

Informacje o promocji: https://wilmed.pl/aktualnosci/zadbaj-o-skore-przed-nadejsciem-lata/

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.