Ból brzucha

Strona główna / Baza Wiedzy / Skuteczne i bezpieczne leczenie przepuklin pooperacyjnych

Skuteczne i bezpieczne leczenie przepuklin pooperacyjnych

Przepuklina pooperacyjna – jak sama nazwa wskazuje – to powikłanie po przebytych wcześniej operacjach w obrębie jamy brzusznej. Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia przepuklin pooperacyjnych – w klinice Wilmed zabiegi usuwania przepuklin przeprowadzamy w trybie jednodniowym. Co ważne, dzięki przestrzeganiu wyjątkowo rygorystycznych procedur bezpieczeństwa, jesteśmy w stanie pomagać pacjentom nawet w trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa.

Przepuklina to dość powszechny problem, występujący zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w różnym wieku. Mianem tym określa się stan, w którym narządy wewnętrzne wydostają się przez otwór w powłokach ciała, tworząc charakterystyczne podskórne uwypuklenie. Bezpośrednią przyczyną powstawania przepukliny są zaburzenia w produkcji włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za szczelność oraz elastyczność tkanek ciała albo nieprawidłowa budowa powłok organizmu. Istnieje wiele czynników, które zwiększają ryzyko pojawienia się przepukliny – może to być ciąża, nadwaga i otyłość, a nawet bardzo ciężka praca fizyczna.

Przepuklina pooperacyjna – powikłanie po zabiegach chirurgicznych

Wyróżnia się kilka rodzajów przepuklin, m.in. ze względu na ich umiejscowienie – mamy wówczas do czynienia z przepukliną brzuszną, udową, pępkową czy pachwinową. Jeżeli przepuklina pojawia się po przeprowadzonym wcześniej zabiegu chirurgicznym, mówi się o tzw. przepuklinie pooperacyjnej. Wówczas narządy wewnętrzne wydostają się przez otwór powstały w miejscu blizny pooperacyjnej, gdzie tkanki są słabsze.
Podobnie jak inne przepukliny, również przepuklina pooperacyjna może dawać objawy w postaci bólu, uczucia ciągnięcia, a także wyczuwalnego przez dotyk guza. O ile diagnostyka przepukliny zazwyczaj nie sprawia problemów, to jednak niewiele osób wie, że trzeba ją natychmiastowo leczyć. Brak odpowiedniego działania może skutkować groźnymi dla zdrowia, a nawet życia powikłaniami.

Leczenie przepukliny pooperacyjnej w klinice Wilmed

Jedyną skuteczną metodą leczenia przepukliny pooperacyjnej jest kolejny zabieg, polegający w wielu przypadkach na umieszczeniu w miejscu uszkodzenia powłok brzusznych specjalnej siatki, która wzmacnia tkanki i utrzymuje narządy na swoim miejscu. Ze względu na trudności związane z długim czasem oczekiwania na taką operację w szpitalach, a często z niemożnością znalezienia miejsca w szpitalu w celu wykonania takiego zabiegu w klinice Wilmed proponujemy pacjentom możliwość szybkiego leczenia przepukliny pooperacyjnej. Po operacji pacjent może od razu chodzić, zwykle pozostaje w klinice ok. 12 godzin, po których wraca do domu, gdzie dochodzi do pełnej sprawności. W tym czasie pacjent pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem operującym. Konieczne są również wizyty kontrolne, których koszt zawarty jest w cenie zabiegu.

W przypadku przepukliny pooperacyjnej z leczeniem nie można zwlekać. W klinice Wilmed wprowadziliśmy wyjątkowo rygorystyczne zasady bezpieczeństwa – zarówno dla naszego personelu, jak i pacjentów. Wszystko po to, by minimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem, a jednocześnie nadal świadczyć usługi stacjonarnie, wykonywać planowane operacje i nieść pomoc wszystkim osobom, które tego potrzebują! Zachęcamy do kontaktu z naszą rejestracją -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00