BEZOPERACYJNE USUWANIE I DIAGNOSTYKA GUZÓW PIERSI

WILMED jest jedyną przychodnią w Warszawie zajmującą się bezoperacyjnym usuwaniem i diagnostyką guzów piersi za pomocą nowoczesnego urządzenia – Mommotomu (VAB – Vacuum Aspiration Biopsy).

Profilaktyka chorób piersi wymaga przeprowadzania regularnych, mammograficznych i ultrasonograficznych badań przesiewowych, które umożliwiają wykrywanie niewyczuwalnych guzów piersi i sutka.

Mammograficzne badania przesiewowe, poprzez wykrycie guzów sutka we wczesnych stadiach rozwoju, przyczyniają się do spadku umieralności wśród kobiet nawet o 1/3, a badania przesiewowe wykonywane u pacjentek po 50 roku życia obniżają śmiertelność wśród tej grupy wiekowej nawet o 35%. Ok. 80% zmian ma charakter łagodny, jednak wszystkie, nawet te niepozorne, wymagają konsultacji lekarskiej. W przypadku uwidocznienia jakichkolwiek zmian w badaniu, zaleca się dalszą ich diagnostykę i wykonanie biopsji pozyskującej tkanki do badania oceniającego charakter zmiany.

Od 1996 roku na świecie, a w Polsce w niektórych wysokospecjalistycznych ośrodkach medycznych od roku 1999 wykorzystuje się nowoczesne urządzenie do biopsji mammotomicznej.
Biopsja mammotomiczna, czyli biopsja gruboigłowa wspomagana próżnią jest to nowoczesna metoda diagnostyczna, która łączy w sobie efektywność biopsji chirurgicznej, dając pewną diagnozę na podstawie badania histopatologicznego oraz subtelność biopsji gruboigłowej, ponieważ pozostawia jedynie ledwo widoczny ślad na skórze. Metoda ta umożliwia lekarzowi pozostawienie niewielkiego, 2mm klipsu w miejscu pobrania, który umożliwia później szybkie zlokalizowanie miejsca biopsji przy kolejnych badaniach mammograficznych.
Jak wygląda zabieg biopsji mammotomicznej ?

System do przeprowadzania biopsji mammotomicznej składa się z urządzenia wytwarzającego próżnię oraz 3mm igły zawierającej mechanizm rotacyjny, dzięki czemu pojedyncze wkłucie umożliwia pobranie wystarczającej ilości tkanki do badania. Wszystko odbywa się pod kontrolą ultrasonograficzną. Zmiana w piersi lokalizowana jest za pomocą głowicy ultrasonograficznej, a następnie aparat pobiera zmianę do badania. Cały proces można obserwować na ekranie monitora. Zabieg trwa ok. 20 minut. Po zabiegu pacjentka od razu może wrócić do normalnego życia, bez konieczności hospitalizacji. Pobrane próbki zostają przekazane do badania histopatologicznego. Jeśli wynik jest negatywny, zmiana ma charakter łagodny i nie ma się czym martwić!
Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem guzków i raka piersi o metody leczenia.
Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do Specjalistycznej Przychodni WILMED

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz