Lepiej zapobiegać, niż leczyć!

7 kwietnia tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. To doskonała okazja, by zatroszczyć się o swoje zdrowie i zgłosić się na podstawowe badania profilaktyczne – wiadomo przecież, że lepiej zapobiegać, niż leczyć! W Klinice Medycznej Wilmed zapraszamy wszystkie Panie na badania profilaktyczne m.in. z zakresu nowotworów piersi, szyjki macicy oraz skóry.
Rak piersi to choroba, która co roku zabija około 13 tys. Polek i jest najczęstszą przyczyną zgonów kobiet przed 65. rokiem życia. Te zatrważające statystyki można by odwrócić, gdyż nowotwory piersi wykryte we wczesnym stadium są łatwiejsze do leczenia, a szybka diagnoza znacznie zwiększa szanse na przeżycie. Dlatego tak istotne są badania profilaktyczne w kierunku raka piersi. W Klinice Medycznej Wilmed naszym Pacjentkom oferujemy ultrasonografię piersi (USG) oraz biopsje diagnostyczne. USG to badanie zupełnie bezbolesne i bezpieczne – powinno być wykonywane co pół roku bez względu na wiek. W przypadku wykrycia jakichkolwiek niepokojących zmian, specjaliści z Kliniki Wilmed kierują Pacjentkę na biopsję, podczas której pobierany jest jej wycinek, który następnie trafia do laboratorium. Badania profilaktyczne piersi powinny więc na stale znaleźć się w kalendarzu badań każdej kobiety.

Profilaktyka raka szyjki macicy

Kolejna choroba, która zbiera w naszym kraju zdecydowanie zbyt wysokie śmiertelne żniwo, to rak szyjki macicy. W 2012 r. zdiagnozowano w Polsce około 2,7 tys. nowych zachorowań oraz blisko 1,6 tys. zgonów wywołanych tym schorzeniem. Niestety, w porównaniu z innymi krajami europejskimi, wskaźnik śmiertelności jest u nas bardzo wysoki. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być fakt, że rak szyjki macicy w początkowych stadiach nie daje żadnych charakterystycznych objawów ani nie wywołuje dolegliwości bólowych. Wiele pań uważa więc, że nie ma po co zgłaszać się do ginekologa. Tymczasem każda kobieta powinna spotykać się z ginekologiem co najmniej raz do roku. Oprócz standardowego badania ginekologicznego, lekarz zaproponuje wykonanie USG dróg rodnych, a także cytologii.
Specjaliści ginekolodzy z Kliniki Medycznej Wilmed pozostają do dyspozycji Pacjentek także w przypadku innych problemów i schorzeń, związanych np. z menopauzą, kłopotami z zajściem w ciążę, diagnozowaniem i leczeniem polipów, torbieli czy kłykcin kończystych. Można z nimi porozmawiać także o nowoczesnej antykoncepcji.

Zadbaj o skórę!

W badaniach profilaktycznych nie można również zapominać o niekiedy zaniedbywanej pod względem zdrowia partii ciała, czyli skórze. Jedną z najnowocześniejszych metod diagnozowania i kontroli zmian skórnych jest wykonywana w Klinice Medycznej Wilmed videodermatoskopia – badanie przeprowadzane przy pomocy specjalnego urządzenia, które precyzyjnie ocenia daną zmianę, a następnie wykonuje jej komputerową analizę oraz dokumentację. Videodermatoskopia pozwala szybko i dokładnie zdiagnozować znamiona o różnym charakterze, monitorować zachodzące w nich modyfikacje, a także ograniczyć liczbę wycinanych zmian tylko do tych, które faktycznie mogłyby przekształcić się w nowotwór. W przypadku zaobserwowania u siebie nowych znamion, zmian w rozmiarze lub kolorze tych już istniejących albo istnienia obciążenia rodzinnego nowotworem skóry, warto zgłosić się na konsultacje do Kliniki Wilmed.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz