Ginekomastia u mężczyzny

Strona główna / Baza Wiedzy / Ginekomastia? Raz na zawsze pozbądź się kompleksów!

Ginekomastia? Raz na zawsze pozbądź się kompleksów!

Ginekomastia to nadmierny rozrost jednego lub dwóch gruczołów piersiowych u mężczyzn, będący zarówno problemem estetycznym, jak i zdrowotnym. W klinice Wilmed w Warszawie wykonujemy zabiegi usuwania ginekomastii, dzięki czemu odzyskują komfort i pewność siebie.

Ginekomastię należy odróżnić od lipomastii, czyli powiększenia gruczołów piersiowych u mężczyzn na skutek nadwagi, otyłości i gromadzenia się w tych okolicach tkanki tłuszczowej. Ginekomastia to zaburzenie o podłożu hormonalnym – powstaje wtedy, gdy u mężczyzny hormony kobiece (estrogeny) zaczynają dominować nad męskimi (testosteronem). Może to być efektem np. przewlekłego stresu, przyjmowania niektórych leków (zwłaszcza na nadciśnienie oraz moczopędnych), a także niewydolności nerek, chorób tarczycy czy marskości wątroby.

Często ginekomastia wymaga konsultacji ze specjalistą endokrynologiem, który może zlecić leczenie zachowawcze. Z drugiej za ważne jest również możliwie szybkie jej usunięcie, aby odzyskać dobre samopoczucie. Ginekomastia jest bowiem poważnym problemem natury estetycznej. Mężczyźni dotknięci tą przypadłością wstydzą się np. opalać na plaży, mają problem z nawiązywaniem relacji intymnych, czasami kłopotliwe jest dla nich nawet założenie obcisłej koszulki, pod którą powiększone gruczoły piersiowe wyraźnie się odznaczają. W klinice Wilmed oferujemy możliwość zabiegowego usunięcia ginekomastii z doskonałym efektem plastycznym.

Operacja ginekomastii – szybko, skutecznie, estetycznie

W klinice Wilmed doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii piersi wykonują nowoczesne i skuteczne operacje ginekomastii. W zależności od tego, jak rozległe są zmiany i oczywiście od indywidualnego stanu każdego pacjenta, operacja może być wykonana w sedacji i znieczuleniu miejscowym, jak i znieczuleniu ogólnym. W każdym przypadku  jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas operacji nowoczesne metody sprawiają, że udaje się osiągnąć doskonałe efekty estetyczne. Pacjenci odzyskują pożądany wygląd klatki piersiowej, pozbywają się kompleksów i zaniżonej samooceny, stają się pewniejsi siebie w kontaktach z innymi osobami. Oczywiście cały proces diagnostyki i leczenia prowadzimy z poszanowaniem godności i intymności pacjenta oraz w pełni dyskretnie!

Wszystkie osoby borykające się z problemem ginekomastii zapraszamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania!

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00