Leczenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP)

LECZENIE-PRZEWLEKŁEJ-OBTURACYJNEJ-CHOROBY-PŁUC-(POCHP)---zakonczonyPOChP jest postępującą chorobą, która charakteryzuje się utrudnionym przepływem powietrza przez drogi oddechowe. Jest to związane z reakcją zapalną płuc i oskrzeli na działanie toksycznych pyłów bądź gazów, np. dymu tytoniowego.

Choroba objawia się początkowo kaszlem. U chorych na POChP ma on charakter przewlekły, występuje dłużej niż przez 3 miesiące w roku, także poza okresem przeziębień i często towarzyszy mu odkrztuszanie plwociny. Często kaszel nasila się w godzinach porannych – po obudzeniu chory kaszle przez kilka minut, a ulgę przynosi mu odkrztuszenie plwociny. W kolejnych etapach choroby pojawia się duszność. Początkowo występuje ona zwykle podczas wysiłku, a następnie stopniowo ogranicza wydolność wysiłkową chorego. Chory zauważa, że wysiłki, które kilka lat temu nie sprawiały mu problemów np. wejście po schodach na 1 lub 2 piętro, obecnie powodują zadyszkę lub nawet konieczność odpoczynku w celu nabrania tchu. Zaostrzenia tej choroby objawiają się nagłymi epizodami nasilonej duszności, którym często towarzyszy kaszel i nadprodukcja śluzu. Mogą one trwać przez kilka dni, a nawet tygodni.

POChP jest chorobą, która znacząco wpływa na jakość życia chorego, ale daje się leczyć.

Obecnie Centrum Medyczne Wilmed uczestniczy w międzynarodowym, naukowym badaniu klinicznym leków nowej generacji stosowanych w leczeniu POChP. Naszym pacjentom dajemy możliwość leczenia nowoczesną metodą, przy użyciu najnowszych leków podawanych za pomocą inhalatora, niedostępnych jeszcze do powszechnego stosowania.

Proponujemy Pacjentom uczestnictwo w badaniu klinicznym, w ramach którego otrzymują bezpłatne leczenie obturacyjnej choroby płuc (POChP). Przez okres 5 miesięcy pacjent ma odbyć 7 bezpłatnych wizyt (co 4 tygodnie) w Centrum Medycznym Wilmed w Warszawie. Wizyta kontrolna (8) po zakończonym okresie leczenia odbędzie się telefonicznie z lekarzem prowadzącym.

Nie wymagamy skierowania z NFZ. Konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne oraz opieka personelu medycznego jest bezpłatna!

W ramach tego badania naszym pacjentom otrzymują:

  • nowoczesną metodę leczenia;
  • bezpłatny dostęp do nowoczesnych leków;
  • stałą opiekę lekarza specjalisty;
  • regularną kontrolę stanu zdrowia;
  • bezpłatne badania diagnostyczne (spirometria, ekg, badania krwi);
  • zwrot kosztów podróży do ośrodka.

Podane powyżej są szczegółowo wyjaśniane przez lekarza specjalistę podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej, kwalifikującej pacjenta do badania i leczenia.

Badanie realizowane jest przez firmę Bioconcept, Centrum Medyczne WILMED – ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9A lok. U2 w Warszawie.

Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się Działem badań klinicznych naszego ośrodka pod adresem trials@wilmed.pl lub telefonicznie 692-407-540 (pn-pt. 8:00-20:00)

Powrót

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

 

ue stopka

© 2020 Przychodnia Wilmed

Wilmed ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa Wilanów

Pon-Pt: 8.00-20.00
Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (BIOCONCEPT Sp. z o.o. oraz JTP Investment Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (BIOCONCEPT Sp. z o.o. oraz JTP Investment Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.

[recaptcha]