• Bezpłatne leczenie bólu kolana

  Leczenie polega na bezpłatnym podaniu, w postaci pojedynczego wstrzyknięcia do stawu kolanowego roztworu kwasu hialuronowego lub substancji porównawczej oraz obserwacji pacjenta. Kwas hialuronowy powoduje wzrost lepkości i elastyczności płynu stawowego, jego odżywienie oraz zwiększenie poślizgu chrząstki stawowej, co poprawia warunki biomechaniczne stawu.

Substancja ta zapewnia płynny ruch i zmniejsza tarcie powierzchni stawowych, a jednocześnie jest źródłem związków odżywczych dla chrząstki.

Planowany łączny czas trwania badania klinicznego, w ramach którego proponujemy bezpłatne leczenie bólu powstającego w wyniku zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego, wynosi 24 tygodnie. W tym czasie pacjent odbędzie max. 6 bezpłatnych wizyt w Specjalistycznej Klinice WILMED. Na pierwszej wizycie, po zakwalifikowaniu pacjenta do badania i leczenia, podany zostanie ww. lek lub substancja porównawcza. Pierwsza wizyta kontrolna odbędzie się po okresie 1 tygodnia od dnia wstrzyknięcia leku. Kolejne konsultacje u lekarza specjalisty odbędą się w 6, 12, 18 i 24-ym tygodniu od pierwszej wizyty.

Leczenie w ramach rozpoczynającego się badania klinicznego przeznaczone jest dla osób:

 1. dorosłych płci żeńskiej i męskiej w wieku od 40 do 80 lat, u których występują pierwotne zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego oraz umiarkowany lub duży ból;
 2. u których objawy występują od co najmniej trzech miesięcy (dobrze, gdy pacjent posiada dotychczasową dokumentację z leczenia zmian zwyrodnieniowych);
 3. posiadających aktualny rentgen stawu/ów kolanowych (nie starszy niż 12 m-cy), nagrany na CD wraz z opisem badania;

Do leczenia w ramach badania nie mogą być włączone m. in. osoby:

 • z pourazowymi zmianami zwyrodnieniowymi stawu kolanowego;
 • z wymienionym stawem kolanowym  badanego i leczonego kolana;
 • po zabiegu chirurgicznym na kolanie docelowym w ciągu ostatnich 12 miesięcy;
 • z poważnym urazem w obrębie kolana w ciągu ostatnich 6 miesięcy;
 • otyłe, ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) ≥ 32 kg/m2
 • po leczeniu kwasem hialuronowym w ciągu ostatniego roku;

Podane powyżej informacje zostaną Państwu uszczegółowione przez lekarza specjalistę podczas wizyty kwalifikującej pacjenta do badania i leczenia.

Dodatkowo:

Po zakończeniu udziału w badaniu, Klinika Wilmed oferuje dodatkowo bezpłatną iniekcję z kwasu hialuronowego do stawu kolanowego nie objętego badaniem (w stosownych przypadkach).

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.