• Bezpłatna diagnostyka i leczenie grzybicy paznokci

    Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej diagnostyki i leczenia grzybicy paznokci w ramach badania klinicznego prowadzonego przez Klinikę WILMED.

Jeżeli cierpisz na infekcję grzybiczą:

  • przynajmniej jednego paznokcia dużego palca stopy obejmującą od 20 – 50 % płytki paznokcia
  • masz 12 lub więcej lat,

to zapraszamy Cię serdecznie do wzięcia udziału w europejskim badaniu klinicznym mającym na celu ocenę skuteczności nowoczesnego leku antygrzybiczego do stosowania na paznokcie.

Dermatolog z naszego ośrodka udzieli Ci szczegółowych informacji o badaniu i jego procedurach. Jeżeli zdecydujesz się na wzięcie udziału w badaniu i infekcja Twojego paznokcia spełni kryteria badania, będziesz mieć szansę na całkowicie bezpłatne leczenie tej uciążliwej choroby.

W celu umówienia wizyty z dermatologiem prosimy o kontakt z naszą Kliniką w godzinach 8.00-20.00 pod nr telefonu: (22) 651 98 61, 692 407 540

Jak przygotować się do wizyty – wskazówki dla pacjenta

Na pierwszej wizycie lekarz z naszego ośrodka przeprowadzi szczegółowy wywiad, dokona wstępnej oceny zmian a następnie pobierze miejscowo materiał do badania mikroskopowego i identyfikacji grzybów chorobotwórczych. Materiał pobierany jest z miejsc chorobowo zmienionych – są to zeskrobiny zarażonej grzybem płytki paznokcia.

Aby wynik badania laboratoryjnego był miarodajny poniżej znajdują się ważne wskazówki dotyczące przygotowania się do badania:

  • pacjent musi odstawić leki przeciwgrzybicze. Leki doustne na 6 miesięcy przed badaniem, natomiast preparaty miejscowe takie jak: lakiery, maści, kremy co najmniej 4 tygodnie przed badaniem;
  • pacjent nie może obcinać paznokci na 1 tydzień przed badaniem;
  • płytka paznokcia nie może być spiłowana ani też pokryta lakierem;