fbpx
Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • Wazektomia – co to za zabieg?

  Wazektomia to zabieg polegający na podcięciu i podwiązaniu nasieniowodów u mężczyzny – w efekcie nasienie nie ma możliwości wydostawania się na zewnątrz, przez co mężczyzna nie jest w stanie zapłodnić kobiety, ale zachowuje wzwód i pełną sprawność seksualną. Jest to bezpieczna, skuteczna i trwała metoda męskiej antykoncepcji.
  Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu wazektomii jest stuprocentowo pewna decyzja mężczyzny o tym, że nigdy nie będzie chciał zostać ojcem – w trakcie zabiegu lekarz podcina i podwiązuje nasieniowody, przez co pacjent traci fizyczną możliwość zapłodnienia kobiety, przy czym cały czas zachowuje wzwód i sprawność seksualną.
  Decyzja o wazektomii musi być przez mężczyznę dokładnie przemyślana – nie może to być chwilowy impuls, obecne w danym momencie kłopoty osobiste, finansowe czy zdrowotne. Choć teoretycznie wazektomia jest odwracalnym zabiegiem, to jednak rewazektomia jest skomplikowana pod względem medycznym i nie daje pełnej gwarancji powodzenia – im więcej czasu upłynęło od pierwotnego zabiegu, tym szanse na jej skuteczność są mniejsze. Szacuje się, że po 10-15 latach spadają zaledwie do 25%.

  Wazektomia – przebieg, zalecenia pozabiegowe, możliwe powikłania

  Obecnie, dzięki rozwojowi nowoczesnych metod i technologii, może być przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa około 30 minut i wykonywany bywa różnymi metodami. Najogólniej jednak polega on najpierw na rozwarstwieniu skóry na mosznie, następnie wypreparowaniu nasieniowodów, ich przecięciu, podwiązaniu i umieszczeniu w taki sposób, by się z powrotem nie połączyły.

  Po zabiegu pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe, pewnie ciągnięcie okolic intymnych oraz ogólny dyskomfort. Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu, ale zaleca się:

  • odpoczynek przez 2-3 dni,
  • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez około 7 dni,
  • wstrzemięźliwość seksualną przez około 7 dni.

  Dolegliwości bólowe po zabiegu można łagodzić np. zimnymi okładami – oczywiście lód nie powinien dotykać bezpośrednio skóry.
  Tak jak każdy inny zabieg, również wazektomia jest związana z ryzykiem pewnych powikłań, ale nie są one częste. Może to być np. rozwijająca się po zabiegu infekcja, wyczuwalne pod skórą moszny zgrubienie w miejscu nacięcia nasieniowodów lub utrzymujący się przez kilka tygodni ból i dyskomfort po wytrysku. Jeśli u pacjenta pojawi się gorączka, obrzęk lub trudności w oddawaniu moczu, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

  Warto pamiętać, że wazektomia nie ma wpływu na wydzielanie hormonów, popęd i funkcje seksualne. Zmniejszyć się może objętość ejakulatu i będzie on pozbawiony plemników, ale nastąpi to w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu.

  Wazektomię wykonujemy w naszej klinice WILMED w Warszawie. Panów zainteresowanych takim zabiegiem zachęcamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

   Notice: Undefined index: c in /home/platne/serwer149987/public_html/wilmed/wp-content/themes/wilmed/footer.php on line 119