fbpx
Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • Torbiel włosowa to przewlekły proces zapalny bruzdy międzypośladkowej, często przekształcający się w stan ostry z występowaniem ropnia. Jest to schorzenie charakterystyczne dla 20-40-letnich mężczyzn – występuje u nich cztery razy częściej niż u kobiet. W klinice Wilmed w Warszawie wykonujemy operacje torbieli włosowych z zastosowaniem najnowocześniejszych metod.

  Przyczyny tworzenia się torbieli włosowej nie są jednoznaczne. Przypuszcza się, że wpływ na ich rozwój może mieć obfite owłosienie okolic pośladków, ich wzmożona potliwość, powtarzające się mikrourazy (spowodowane np. noszeniem ciasnej bielizny) oraz niedostateczna higiena osobista. Bruzda międzypośladkowa cechuje się utrudnionym dostępem powietrza, co w połączeniu z ciepłem i wilgocią sprzyja rozwojowi bakterii oraz stanów zapalnych.

  Torbiel włosowa – objawy

  Głównym objawem rozwijającej się torbieli włosowej jest ból odczuwalny w górnej części bruzdy międzypośladkowej. Z czasem w okolicach tych pojawia się guz – może on mieć charakter podskórnego zgrubienia, ale również ropnia z wyciekiem treści ropno-śluzowej lub ropnej. Może temu towarzyszyć stan podgorączkowy lub gorączka i ogólne złe samopoczucie.

  Torbiel włosowa – operacja pozwoli pozbyć się problemu!

  W zdecydowanej większości przypadków u pacjentów z torbielą włosową konieczna jest operacja – wykonujemy je w klinice Wilmed w Warszawie. Sposób przeprowadzenia zabiegu zależy m.in. od rozmiaru torbieli i jej charakteru (torbiel pierwotna, wtórna, przewlekła, nawrotowa itp.). Ogólnie operacja torbieli włosowej polega na wycięciu zmiany oraz zaopatrzeniu powstałej rany:

  • poprzez pozostawienie jej do gojenia przez ziarninowanie,
  • poprzez jej częściowe zamknięcie i wszycie brzegów w dno,
  • poprzez jej zszycie i pozostawienie drenu,
  • poprzez zastosowanie jednej z technik przesuniętego płata skórnego.

  Najczęściej operacja torbieli włosowej wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, a pełne zagojenie rany – w zależności zastosowanej metody – może trwać nawet do 3 miesięcy. W tym czasie należy przykładać olbrzymią uwagę do higieny okolic międzypośladkowych, konieczna może być również profilaktyka antybiotykowa. Przez około dwa tygodnie należy też ograniczyć wysiłek fizyczny.

  Operacje torbieli włosowych wykonują doświadczeniu chirurdzy w klinice Wilmed. Zapewniamy opiekę specjalistów, przestrzegamy rygorystycznych standardów higieny i bezpieczeństwa, co wpływa na komfort naszych pacjentów. Zadzwoń lub napisz do nas i zapytaj o szczegóły -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

   Notice: Undefined index: c in /home/platne/serwer149987/public_html/wilmed/wp-content/themes/wilmed/footer.php on line 119