fbpx
Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • Labioplastyka  korekta warg sromowych

  Przerost czy rozciągnięcie warg sromowych to nie tylko problem estetyczny. To dolegliwość, która może skutkować trudnościami z utrzmaniem higieny okolic intymnych oraz dyskomfortem a nawet bólem zarówno podczas kontaktów intymnych jak i codziennych czynności. Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki, co doprowadza do zaniku libido jak również może skutkować silną depresją.

  Na szczęście dzisiejsza medycyna ma rozwiązanie również na takie problemy. Z pomocą przychodzi zabieg labioplastyki polegający na chirurgicznym zmniejszeniu warg lub likwidacji asymetrii pomiędzy wargami. Zabieg nie jest bezinwazyjny ale nie wymaga hospitalizacji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

  W czasie zabiegu zmniejszenia warg sromowych mniejszych, dochodzi do jednoczesnego usunięcia nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej.

  Korekcja warg sromowych większych polega na nadaniu im odpowiedniego kształtu i sprężystości poprzez wypełnienie ich tłuszczem pacjentki, pobranym z okolicy pępkowej. Możliwe jest również wstrzyknięcie tzw. wypełniaczy, w tym przypadku pochodnych kwasu hialuronowego. Wykonuje się również zabiegi korekcji warg sromowych większych z powodu ich zaniku (atrofii) związanego  zwykle ze spadkiem masy ciała lub z utratą elastyczności wraz z wiekiem.

  Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę połączoną z waginoplastyką.

  Zabieg labioplastyki jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjentki w znieczuleniu ogólnym.

   

  Efekt zabiegu

  Zniwelowanie asymetrii warg sromowych mniejszych i większych, redukcja bólu, swędzenia, pieczenia, otarć i innych urazów wywołanych nieprawidłowym kształtem sromu. Uzyskanie pożądanego rozmiaru warg sromowych, zapobieganie nawracającym infekcjom wywołującym stan zapalny, poprawienie komfortu, szczególnie w przypadku przerostu warg sromowych.

  Korekta i zmniejszanie warg sromowych – wskazania

   Główne wskazania do zabiegu modelowania warg sromowych (labioplastyki) obejmują:

  • przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych
  • trudności z utrzymaniem higieny okolic intymnych
  • zmniejszenie i plastyka warg sromowych większych i mniejszych
  • dyskomfort podczas kontaktów intymnych związany z rozmiarem i wyglądem warg
  • noszenie dopasowanego ubrania jest przyczyną nawracających dolegliwości zapalnych, podrażnień i bólu związanego z noszeniem dopasowanego ubrania i bielizny
  • problem natury estetycznej

   

  Jak długo utrzymuje się efekt?

  Ostateczny końcowy efekt uzyskujemy po około 3 miesiącach od zabiegu, kiedy dojdzie do całkowitego zagojenia się rany. Uzyskany efekt jest trwały.

   

  Zalecenia przed zabiegiem

  Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem wraz z serią badań (grupa krwi, morfologia, badanie moczu, krzepnięcie, EKG powyżej 40 roku życia, antygen HBS, HCV, HIV, elektrolity, poziom cukru). Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno przyjmować aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych.

   

  Zalecenia po zabiegu

  W okresie rekonwalescencji zaleca się wzmożoną higienę intymną, brak aktywności seksualnej, a także zaprzestanie kąpieli w wannie, korzystania z basenu i jacuzzi. Do aktywności seksualnej można powrócić po upływie 6 tygodni.

   

  Przeciwskazania

  • choroba ginekologiczna o podłożu nowotworowym
  • skazy naczyniowe
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  • nieuregulowana cukrzyca
  • infekcja ropna skóry i śluzówek
  • ciąża
  • karmienie piersią.

  Zabieg labioplastyki w Wilmed – specjaliści

  Operatorami wykonującymi zabieg labioplastyki w naszej Klinice są:

   

  dr n. med. Jakub Rzepka
  Jestem specjalistą ginekologii, położnictwa i ginekologii onkologicznej.

  Doświadczenie zawodowe zdobywałem jako ordynator oddziału ginekologii i zastępca Kierownika II Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim w Warszawie i wcześniej w Centrum Onkologii w Warszawie.

  Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu zaawansowanej klinicznej onkologii i w 2015 roku jako pierwszy polski lekarz na tym wydziale zdobyłem tytuł Master of Science in Advanced Clinical Oncology nadany przez Uniwersytet Medyczny w Ulm.
  W 2011 obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Heidelbergu.

   

   

  lek. Joanna Bonarek – Sztaba

  Specjalizuje się w ginekologii operacyjnej w pełnym zakresie, z szczególnym uwzględnieniem operacyjnego leczenia nietrzymanie moczu i obniżenia narządu rodnego, oraz operacjach z zakresu ginekologii estetycznej w tym poporodowej korekcji ścian pochwy.

  Szczególne obszary zainteresowań: ostatnio zafascynowana prężnie rozwijająca się ginekologią estetyczną, dzięki nowym metodom pomaga swoim pacjentkom w utrzymaniu radości życia intymnego na różnych etapach ich życia.

   

   

   

  Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się wykonywaniem zabiegu labioplastyki o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ginekologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.