• Plastyka powiek górnych

    Korekcja powiek górnych – blepharoplastyka jest zabiegiem korygującym opadające powieki, którego efekty utrzymują się bardzo długo.

    Z wiekiem na naszej powiece tworzy się nadmiar skóry, który sprawia, że zaczyna ona opadać.

    Nadmiar skóry i tłuszczu na górnej powiece powoduje, że powieka wygląda na ciężką, twarz wygląda starzej, może pojawiać się obrzęk oraz zaburzenia widzenia związane z opadaniem powieki poza linię rzęs.

    Plastyka powiek wykonywana jest zarówno z przyczyn estetycznych, kiedy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu swoich powiek (opadająca powieka), jak i funkcjonalnych, gdy opadająca powieka wpływa na zmniejszenie pola widzenia.

Zabieg korekcji powiek górnych polegający na usuwaniu nadmiar skóry i / lub tłuszczu z powiek przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1 godziny. Chirurg nacina skórę w naturalnym załamaniu powieki, wycina jej nadmiar, usuwa przepukliny tłuszczowe i zszywa ranę. Po 7-10 dniach pacjent zgłasza się na zdjęcie szwów.

Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia lub obrzęk jednak te niedogodności szybko mijają. Blizna umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powiekowym i po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna.

Celem zabiegu plastyki powiek  górnych jest usunięcie objawów zmęczenia i starzenia się okolicy powiek górnych, uzyskanie ładnego wyglądu oka, wyraźnie młodszego i bardziej promiennego spojrzenia, usunięcie przepuklin tłuszczowych oraz uzyskanie prawidłowego napięcia skóry na powiekach.

Na życzenie pacjentów zabieg może być wykonany w Klinice WILMED w dożylnej sedacji.