• dr n.med. Łukasz Grabarczyk

  dr n. med. Łukasz Grabarczyk

  Specjalista neurochirurg, międzynarodowy konsultant, sekretarz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji INS, wykładowca akademicki i szkoleniowiec.
  Czternastoletnie doświadczenie w zawodzie neurochirurga zdobywałem w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie i w Klinice Budzik dla Dorosłych, której byłem wieloletnim szefem, z powodzeniem prowadząc diagnostykę, leczenie i wybudzanie pacjentów w śpiączce, oraz przeprowadzając nowatorskie w skali europejskiej operacje wszczepiania stymulatorów pacjentom w śpiączce.

  Umów wizytę

  Operacyjnie leczę również chorobę Parkinsona i padaczkę stosując metody głebokiej stymulacji mózgu. Zajmuję się operowaniem skomplikowanych guzów mózgu i chirurgią kręgosłupa od metod małoinwazyjnych, po duże zabiegi rekonstrukcyjne.
  Stale doskonalę się w dziedzinie leczenia bólu jak najmniej inwazyjnymi i jak najbardziej skutecznymi metodami, a wieloletnie doświadczenie w tym zakresie sprawiło, że wyznaję zasadę, że nic nie “musi” boleć.

  Odbyłem międzynarodowe kursy i szkolenia z zakresu leczenia bólu, dystonii, chorób neurodegeneracyjnych, neuroendoskopii m.in. w Johns Hopkins Hospital w Baltimore w Stanach Zjednoczonych, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, RPA, czy Szwajcarii.

  Mój dorobek naukowy i zawodowy miałem okazję prezentować na międzynarodowych zjazdach neurochirurgów w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech, Szwecji czy Wielkiej Brytanii, a tematem moich wystąpień były wówczas m.in.: leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego, leczenie kompleksowego zespołu bólu regionalnego, nowoczesne metody diagnostyki i leczenia śpiączki, stymulacja warstwy niepewnej w leczeniu choroby Parkinsona.

  Jestem sekretarzem Międzynarodowego Towarzystwa Neuromodulacji INS (International Neuromodulation Society), członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Neuroendoskopii IFNE (International Federation of Neuroendoscopy), stowarzyszenia London Pain Forum oraz Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

  Leczone choroby:

  • Kompleksowe chirurgiczne leczenie schorzeń kręgosłupa
  • Diagnostyka i leczenie małoinwazyjne bólu kręgosłupa

  Zabiegi:

  • blokady nerwów i stawów kręgosłupa
  • termolezja i neuromodulacja nerwów obwodowych
  • operacyjne leczenie dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa
  • stabilizacje kręgosłupa – metody minimalnie inwazyjne oraz otwarte
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.