Krwinki

Strona główna / Baza Wiedzy / Terapia osoczem bogatopłytkowym w ortopedii

Terapia osoczem bogatopłytkowym w ortopedii

Osocze bogatopłytkowe to substancja, którą pozyskuje się z naturalnej krwi pacjenta. Zawiera ono bardzo wysokie stężenie czynników wzrostu, które pobudzają tworzenie nowych komórek i przyspieszają m.in. rekonwalescencję po chorobach i kontuzjach narządu ruchu. Z terapii ortopedycznych z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego można skorzystać również w naszej klinice Wilmed.

Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny: stomatologii, dermatologii, medycynie estetycznej czy ortopedii. To prawdziwy medyczny hit ostatnich lat. Dlaczego? Osocze bogatopłytkowe – nazywane także osoczem PRP – wyodrębnia się bezpośrednio z krwi pacjenta. Wystarczy pobrać od niego niewielką ilość krwi (podobną do tej pobieranej do standardowych badań laboratoryjnych) i umieścić w specjalnej wirówce. Już po kilkunastu minutach wirowania poszczególnie składniki krwi rozdzielają się.

Dochodzi wówczas do wyodrębnienia m.in. osocza bogatopłytkowego, czyli – jak sama nazwa wskazuje – substancji bardzo bogatej w czynniki wzrostu, które pobudzają namnażanie nowych komórek oraz przyspieszają naturalne procesy naprawcze organizmu. Ponieważ osocze PRP wyodrębniane jest z krwi pacjenta, nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych czy działań niepożądanych.

Terapia osoczem bogatopłytkowym w klinice Wilmed

Jak już wcześniej wspomniano, osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu chorób i urazów ortopedycznych. Podane w formie iniekcji w określone miejsce natychmiast pobudza proces namnażania się komórek oraz przyspiesza naturalną regenerację organizmu – pozwala to znacznie skrócić rekonwalescencję po urazach, przyspieszyć zrost kości, złagodzić bóle stawów, przyspieszyć leczenie stanów zwyrodnieniowych, przeciążeniowych oraz stanów zapalnych mięśni i stawów.
Kwalifikację do leczenia schorzeń ortopedycznych z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego za każdym razem przeprowadzają nasi doświadczeni lekarze na podstawie wywiadu z pacjentem, historii schorzenia oraz wyników przeprowadzonych badań. I tak można je zastosować w leczeniu zerwania więzadeł krzyżowych, zerwania ścięgna Achillesa, ostrogi piętowej, urazów mięśni, stanów zwyrodnieniowych kolan (kolano skoczka, kolano biegacza), zwyrodnień stawów łokciowego, ubytków chrząstki stawowej i wielu innych.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

W większości przypadków pozytywne efekty terapii osoczem bogatopłytkowym są widoczne już po pierwszej iniekcji, choć oczywiście w razie potrzeby można ją powtórzyć. Zabieg wykonywać można u kobiet i mężczyzn, osób młodych oraz w podeszłym wieku, z kontuzjami wynikającymi z nieszczęśliwych wypadków, naturalnych procesów starzenia organizmu, ale również będącymi efektem uprawiania sportu.

Co ważne, specjaliści z kliniki Wilmed zawsze wykonują iniekcję osocza bogatopłytkowego pod kontrolą USG. Dzięki temu mają pewność, że substancja trafi dokładnie w miejsce, w którym ma działać. Miejsce iniekcji zabezpiecza się opatrunkiem, a pacjent może od razu wrócić do domu. Przez kilka dni w okolicach zabiegu może być odczuwalny lekki ból, który jednak szybko znika.

Wszystkie osoby zainteresowane tą nowoczesną i skuteczną metodą terapii ortopedycznej zapraszamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/. Pomożemy Państwu szybko wrócić do pełni sprawności!

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00