Minimalnie inwazyjne operacje dysku (krążka międzykręgowego)

W klinice Wilmed w Warszawie wykonujemy szeroki zakres najnowocześniejszych minimalnie inwazyjnych operacji dysku z wykorzystaniem elektrochirurgii na częstotliwości fal radiowych (RF, z ang. Radiofrequency). Są to zabiegi zgodne z najnowszymi standardami medycznymi.

Najnowsze metody leczenia chorób dysku pozwalają nie tylko pozbyć się bólu, ale także szybko wrócić do pełni sprawności. Jeszcze niedawno operacje tego typu kojarzyły się z ryzykiem i długim okresem rekonwalescencji. Obecnie pacjenci kliniki Wilmed w Warszawie mogą już korzystać z nowoczesnych technik chirurgicznych, które w przeciwieństwie do metod klasycznych są bezpieczniejsze i cechują się minimalnym stopniem inwazyjności. Wiedza i doświadczenie dr. hab. n. med. Wojciecha Glinkowskiego, przeprowadzającego te zabiegi, pozwala również na leczenie rozwijających się w obrębie kręgosłupa zmian nowotworowych.

Elektrochirurgia na częstotliwości fal radiowych

Minimalnie inwazyjne operacje dysku w klinice Wilmed wykonywane są z wykorzystaniem elektrochirurgii na częstotliwości fal radiowych. Zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i pod opieką anestezjologa. Wykonywane są pod kontrolą RTG i nie wymagają rozległego nacinania skóry.

• Przezskórna dyscektomia endoskopowa
Jest to zabieg wymagający jedynie niewielkiego nacięcia skóry – przez kaniulę do krążka otworu międzykręgowego wprowadzany jest endoskop, przez który usuwana jest przepuklina krążka międzykręgowego, czyli tzw. wypadnięty dysk. Zabieg często uzupełniany jest o obkurczanie wypukliny krążka międzykręgowego, z wykorzystaniem elektrochirurgii na częstotliwości fal radiowych. Operacja takim sposobem skutecznie zastępuje tradycyjną operację dyskopatii lędźwiowej, wykonywaną w znieczuleniu ogólnym.

• Przezskórne wszczepienie implantu DISCOGEL®
DISCOGEL® to elastyczna, żelowa proteza jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, będąca innowacyjnym sposobem leczenia przepuklin szyjnych, piersiowych oraz lędźwiowych. DISCOGEL® jest wstrzykiwany przezskórnie do jądra krążka międzykręgowego, odciążając struktury nerwowe i blokując powstawanie bólu. Operacja przeprowadzana jest jako procedura jednego dnia.

• Przezskórne wszczepienie implantu GelStixTM
Innowacyjna technologia GelStixTM wspomaga hamowanie procesu degeneracyjnego krążków międzykręgowych przez przywrócenie prawidłowego ciśnienia wewnątrz krążka międzykręgowego, jego uwodnienia i fizjologicznego pH. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w procedurze jednego dnia. Metoda może być wykorzystywana w sytuacjach, gdy rozległe leczenie chirurgiczne jest przeciwwskazane.

• Przezskórna ablacja przerzutów nowotworów do trzonów kręgów
To kolejny innowacyjny zabieg z wykorzystaniem elektrochirurgii na częstotliwości fal radiowych. Polega na wprowadzeniu specjalnych elektrod do trzonu kręgu zajętego procesem przerzutowym i dokonaniu ablacji termicznej tej zmiany. Zabiegowi może towarzyszyć wzmocnienie trzonu operowanego kręgu techniką wertebroplastyki.
Leczenie schorzeń krążka międzykręgowego nie musi się już wiązać z koniecznością rozległego nacinania tkanek, stosowania znieczulenia ogólnego oraz długotrwałą rekonwalescencją.

 

W klinice Wilmed stosujemy nowoczesne, minimalnie inwazyjne procedury, które wiążą się z mniejszą ingerencją w organizm, niższą traumatyzacją tkanek, zmniejszeniem ryzyka powikłań oraz szybszym powrotem do pełni sprawności. Zadzwoń lub napisz do nas i zapytaj o szczegóły -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.