Oko

Strona główna / Baza Wiedzy / Odmładzanie oczu, czyli korekcja powiek

Odmładzanie oczu, czyli korekcja powiek

Blefaroplastyka to zabieg z zakresu chirurgii estetycznej. Jego zadaniem jest odmłodzenie wyglądu oczu. W wielu przypadkach wykonuje się go również ze względów zdrowotnych.  Oczy podobnie jak usta są istotnym elementem estetycznym twarzy. Powieki to element oczu, który decyduje o ich atrakcyjności i młodym wyglądzie. W klinice Wilmed nasi doświadczeni specjaliści wykonują zabiegi blefaroplastki, tak aby Twoje oczy i twarz odzyskały młody, naturalny wygląd. Według opinii pacjentek, zabieg blefaroplastyki odejmuje 10 lat!

Nieubłagany czas – dlaczego powieki opadają?

Opadające powieki, zmarszczki mimiczne, opadające kąciki ust, chomiki dodają lat, a twarz mimo wielu starań może mieć wygląd smutnej i zmęczonej.

Winien temu jest czas i działanie niekorzystnych czynników związanych z ogólnym starzeniem się skóry wokół oczu. Skóra tutaj jest cieńsza i delikatniejsza niż w innych częściach twarzy. Wokół oczu krążenie krwi jest słabsze, znajduje się tam niewiele gruczołów łojowych. To prowadzi do częstego przesuszania skóry okolic oczu.

Warto pamiętać, że ta część ciała najbardziej narażona jest na upływ czasu, z powodu mięśni. Tutaj znajdują się najbardziej aktywne mięśnie w ciele człowieka. Poprzez mruganie, wyrażanie emocji, mrużenie przy nieleczonej krótkowzroczności, oczy reagują na bodźce z zewnątrz najmocniej. Na starzenie skóry wokół oczu mogą mieć wpływ nasze geny oraz rodzaj cery, a także czynniki zewnętrzne jak promieniowanie UV, nałogi, niezdrowa dieta, czy brak odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Obserwując w lustrze strukturę skóry na powiekach zobaczymy, że jest ona delikatna a jednocześnie  odpowiedzialna za ochronę oka oraz utrzymanie otwarcia oka przez kilkanaście godzin dziennie. Pod skórą powiek znajduje się tłuszcz i mięsnie. Z wiekiem tracimy ten tłuszcz, powieka staje się wiotka i z czasem zaczynają opadać. Mięśnie stają się coraz słabsze i coraz trudniej utrzymać im skórę powiek w dobrej kondycji. Do tego należy jeszcze dodać kolagen i elastynę, czyli substancje odpowiedzialne za gęstość skóry. Ich ilość w skórze powiek również spada, do tego dochodzi stres, brak odpowiedniej pielęgnacja skóry i niektóre choroby oczu. I mamy problem – opadające powieki!

Najczęściej problem opadających powiek obserwujemy po 40 roku życia, kiedy zaczyna być najbardziej widoczny i postarza wygląd twarzy.

Zdarza się również, że opadające kąciki powiek ograniczają pole widzenia i utrudniają normalne funkcjonowanie. Taka sytuacja jest wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu blefaroplastyki już nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych i funkcjonalnych.

Opadające powieki, które nadają twarzy straszy wygląd, mogą budzić dyskomfort psychiczny, mieć wpływ na nasz nastrój. Aby tego uniknąć warto podjąć działanie i rozwiązać problem.

Tylko u sprawdzonych specjalistów

Rozwiązanie problemu opadających powiek jest teoretycznie łatwe, ale wymaga ogromnej delikatności i doświadczania. Oczy to bardzo wrażliwy narząd, o który musimy dbać. Nieodpowiednio wykonany zabieg czy to na powiekę górną czy dolną może przysporzyć nie tylko bólu ale również pogorszyć wygląd. Dlatego decydując się na zabieg medycyny estetycznej wokół oczu, należy skonsultować go u specjalisty chirurga, który specjalizuje się w blefaroplastyce. On doradzi rodzaj zabiegu i wskaże jakie działania będą najodpowiedniejsze i spełnią nasze oczekiwania.

Zabieg blefaroplastyki

Zabieg belfaroplastyki jest zabiegiem chirurgicznym i decyduje o niej chirurg medycyny estetycznej. Podczas konsultacji określa zakres działania i wspólnie z pacjentem wyznacza cel, jaki ma być osiągnięty.

Zabieg korekcji powiek przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub w dożylnej sedacji i trwa około 1 godziny. Chirurg nacina skórę w naturalnym załamaniu powieki, wycina jej nadmiar, usuwa przepukliny tłuszczowe i zszywa ranę. Po 7-10 dniach pacjent zgłasza się na zdjęcie szwów.

Zabieg na powiece górnej przeprowadza się poprzez wycięcie wąskiego na 5 – 10 mm paska skóry. Cięcie dolne prowadzi się w odległości około 2 – 5 mm od brzegu powieki. Blizna zostaje ukryta w naturalnym załamku skóry. Dodatkowo korekta dolnej powieki polega również na wycięciu wąskiego paska skóry. Wykonuje się skrócenie mięśnia brzegu powieki dolnej tzw. kantopeksję. Działanie to ma zapobiegać obniżeniu się brzegu powieki, które może wystąpić jako reakcja na wycięcie części skóry.

Obniżenie brzegu powieki to komplikacja estetyczna, może powodować nienaturalny wygląd oka, a czasem prowadzić do odwinięcia się powieki dolnej i odsłonięcia spojówki oka. Przy obydwu powiekach, zarówno górnej jak i dolnej, usuwa się zazwyczaj także niewielkie porcje tłuszczu podskórnego (wielkości ziarna grochu).

W niektórych przypadkach można wykonać korekcję powieki dolnej bez przecinania skóry. Nacięcie prowadzi się wówczas przez spojówkę, w tym przypadku celem zabiegu jest usunięcie tylko niewielkiej ilości tłuszczu.

Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia lub obrzęk jednak te niedogodności szybko mijają. Blizna umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powiekowym i po okresie rekonwalescencji jest prawie niewidoczna. Po operacji zaleca się stosowanie chłodzących okładów na operowaną okolicę.

Po zabiegu może pojawić się zjawisko „suchego oka”, które należy skonsultować u okulisty i stosować odpowiednie nawilżanie oczu.

Efekty po zabiegu blefaroplastyki

Belfaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym i wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu lekarz przekazuje pacjentowi dalsze zalecania. Ale po okresie zagojenia ran, pacjent, czy pacjentka mogą cieszyć się promiennym wyglądem.

Dzięki belfaroplastyce uzyskujemy bardzo dobre efekty wizualne: odmłodzenie twarzy, poprawienie się napięcia skóry wokół oczu. Oczy stają się bardziej wyraziste i mają młodszy naturalny wygląd. Wszystko to wpływa również na nasze samopoczucie.

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi korekcji powiek zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy specjalistów. Zapisy przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00 telefonicznie (0 22 651 98 61 oraz 692 407 540) lub mailowo pod adresem [email protected].

Zapraszamy!

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00