Korekcja / zmniejszenie otoczek sutkowych – co to zabieg?

Otoczki brodawek sutkowych, czyli obszar na szczycie piersi, w wielu przypadkach bardziej niż rozmiar czy kształt piersi decydują o tym, jak biust wygląda i jak jest postrzegany. Jeśli są zbyt duże, rozciągnięte lub niesymetryczne, zaburzają proporcje nawet najpiękniejszego biustu. Rozwiązaniem tego problemu jest korekcja otoczek sutkowych, w tym zmniejszenie brodawek sutkowych, którą wykonujemy w naszej klinice Wilmed w Warszawie.

Otoczki sutkowe w wielu przypadkach przesądzają o tym, czy piersi postrzegane są jako atrakcyjne. U niektórych kobiet ich przerost jest kwestią wrodzoną, u innych ulegają one rozciągnięciu na skutek długotrwałego karmienia czy zmiany masy ciała. Co ważne, rozciągnięte czy przerośnięte otoczki brodawek sutkowych mogą być również problemem mężczyzn – są nieestetyczne, zaburzają wygląd klatki piersiowej, bywają przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Pomocą w takich sytuacjach jest chirurgiczna korekcja otoczek sutkowych, którą wykonują specjaliści z naszej kliniki Wilmed w Warszawie.

Korekcja otoczek sutkowych – na czym polega?

Korekcja otoczek sutkowych wymaga uprzednich konsultacji ze specjalistą z zakresu chirurgii plastycznej. Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań (np. aktywne infekcje, nieustabilizowane choroby przewlekłe) i planuje zakres zabiegu.

Operacja najczęściej wykonywana jest w sedacji lub znieczuleniu ogólnym. W jej trakcie chirurg wykonuje cięcia okołootoczkowe w wyznaczonych uprzednio miejscach, wycinając nadmiar tkanki tworzącej otoczkę i nadając jej pożądany rozmiar oraz kształt. Dzięki doświadczeniu oraz umiejętnościom naszych lekarzy szwy są niewielkie i umiejscowione w taki sposób, że nie pozostawiają dużych, widocznych blizn. W zależności od rozległości, cały zabieg trwa około 1 godziny.

Korekcja otoczek sutkowych – rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu korekcji otoczek sutkowych oraz w ciągu kilku kolejnych dni występować mogą dolegliwości bólowe, które jednak można skutecznie zredukować przyjmując przepisane przez lekarza środki przeciwbólowe. Zupełnie normalne jest też zaczerwienienie, obrzęki oraz zwiększona tkliwość operowanych okolic.

Szwy usuwa się po około 14 dniach po zabiegu, po około 21 dniach można wrócić do normalnych aktywności. Zaleca się jednak powtrzymanie od ćwiczeń fizycznych przez około 6-8 tygodni po zabiegu. Oczywiście po czasu pełnego wygojenia trzeba w szczególny sposób dbać o higienę operowanych okolic.

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem korekcji otoczek sutkowych zapraszamy do kliniki Wilmed w Warszawie! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów, pełną dyskrecję i najwyższą jakość opieki! Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na konsultacje -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.