fbpx
Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • VIDEODERMATOSKOPIA

  nowoczesna technologia do diagnozowania i kontroli znamion skórnych –wczesne wykrywanie raka skóry.

  VIDEODERMATOSKOP

  to precyzyjne urządzenie pozwalające na kompleksowe badanie powierzchni skóry i wykonanie komputerowej analizy i dokumentacji cyfrowej zmian skórnych. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu epiluminescencyjnego i specjalistycznego oprogramowania możliwa jest rzeczywista kontrola zmian skórnych w czasie ze szczególnym uwzględnieniem zmian atypowych. Specjalista może porównać badane zmiany skórne ze zdjęciami archiwalnym zachowanymi w dokumentacji leczenia pacjenta.

  Badanie videodermatoskopowe to:

  • szybkie i precyzyjne zdiagnozowanie podejrzanych znamion dysplastycznych i nowotworowych,
  • ograniczenie liczby wycinanych zmian skórnych tylko do znamion faktycznie zagrożonych transformacją nowotworową,
  • wykrywanie i diagnozowanie nowych zmian skórnych,
  • dokładne monitorowanie zmian zachodzących w znamionach skórnych,
  • dokumentacja cyfrowa znamion i etapów leczenia.

  BODYSCAN

  – kompleksowe sprawdzenie zmian skórnych na całej powierzchni ciała za pomocą videodermatoskopu. Usługa „BODYSCAN” polega na wykonaniu zdjęć powierzchni całego ciała i zapisie w formie cyfrowej obrazu zmian skórnych występujących na ciele pacjenta. Zdjęcia wykonywane są w dwóch etapach:

  • zdjęcia podstawowe: wykonywane w trybie przeglądowym,
  • zdjęcia kontrolne: wykonywane w celu porównania ze zdjęciami podstawowym.

  Nowe znamiona i zmiany w już istniejących są automatycznie wykrywane i poddawane analizie komputerowej przy wykorzystaniu specjalistycznych algorytmów oraz zdiagnozowaniu przez specjalistę. Dane są archiwizowane i porównywane z danymi uzyskanymi podczas kolejnych okresowych badań.

  Videodermatoskop pozwala na wczesne wykrycie czerniaka i zmian przednowotworowych. Jak w wielu innych chorobach nowotworowych, tak również w przypadku czerniaka wczesne zdiagnozowanie zmiany stanowi najskuteczniejszą metodę zminimalizowania zagrożenia transformacji nowotworowej. Kontrola powinna obejmować wszelkie zmiany rozmiarów, koloru czy struktury zmiany. Warto podkreślić, że tylko 30-40% przypadków zachorowania na czerniaka rozwija się na podłożu już istniejącego znamienia. Dlatego bardzo ważne jest, by obserwować wszelkie zmiany, które pojawiły się nagle i w ostatnim czasie. Profilaktyka powinna obejmować zarówno zmiany barwnikowe już istniejące, jak i te nowo powstałe. Zmiany atypowe najczęściej zaobserwować można na plecach, klatce piersiowej, łydkach, głowie czy szyi. Niemniej mogą one pojawić się w dowolnym miejscu.

  Jeżeli zaobserwowałeś u siebie zmianę w kolorze lub rozmiarze już istniejącego znamienia albo zauważyłeś nową zmianę na skórze, zgłoś się do specjalisty. Badanie videodermatoskopem pozwoli zdiagnozować problem.

  Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem nowotworów skóry i wykonywaniem badań videodermatoskopowych o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.