fbpx
Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • Żylaki kończyn dolnych to dość mocno rozpowszechnione schorzenie, będące zarówno problemem estetycznym, jak i zdrowotnym. Dzięki rozwojowi nowoczesnych metod leczenia, ich terapia nie musi się wiązać z długą rekonwalescencją czy dolegliwościami pozabiegowymi. W klinice WILMED oferujemy pacjentom leczenie żylaków z zastosowaniem innowacyjnej technologii VenaSeal.

  Wiele osób niestety wciąż traktuje żylaki tylko jako problem kosmetyczny – grube, poskręcane żyły na kończynach dolnych, w kolorze czerwonym lub granatowym, są przede wszystkim dla pań powodem kompleksów i zaniżonej samooceny. Należy jednak mieć świadomość, że żylaki to problem zdrowotny – są one objawem niewydolności układu żylnego, będącej z kolei efektem osłabienia ścian naczyń krwionośnych i/lub niesprawności zastawek żylnych, co skutkuje nieprawidłowościami w przepływie krwi.

  Do głównych czynników ryzyka rozwoju żylaków zalicza się:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • płeć (częściej chorują kobiety),
  • siedzący lub stojący tryb życia,
  • niedobór aktywności fizycznej,
  • dieta uboga w błonnik,
  • noszenie obcisłej bielizny i odzieży,
  • przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych,
  • ciąża.

  Należy mieć świadomość, że nieleczone żylaki mogą dawać bardzo poważne powikłania: krwotoki ze zmienionych chorobowo naczyń, owrzodzenia żylne, zakrzepicę powierzchowną i głęboką, a w konsekwencji nawet zatorowość płucną. W klinice WILMED oferujemy wiele nowoczesnych metod leczenia żylaków, które nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji czy pobytu w szpitalu – nowością w tym zakresie jest zabieg VenaSeal.

  Leczenie żylaków VenaSeal w klinice WILMED

  W klinice WILMED w Warszawie jedną z metod leczenia żylaków jest zabieg VenaSeal z użyciem kleju medycznego o specjalnej gęstości, konsystencją przypominającego miód, opartego na bazie cyjanoakrylu przeznaczonego do bezpiecznego zamykania niewydolnych odcinków żył kończyn dolnych. Zabieg wyróżnia jednak nie tylko formuła kleju – specjalnie opracowana jest także procedura jego aplikacji – przez specjalny cewnik wprost do światła żyły. Taka metoda sprawia, że nie ma ryzyka uszkodzenia nerwów, co może się zdarzyć niekiedy podczas leczenia z użyciem technologii termicznych.

  Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą zabieg leczenia żylaków metodą VenaSeal?

  • Nie wymaga znieczulenia tumescencyjnego, działania termicznego ani użycia środka sklerotyzującego.
  • Zabieg może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych – wymaga jedynie znieczulenia miejscowego.
  • Po zakończeniu zabiegu nie jest wymagane noszenie pończoch uciskowych, a pacjent od razu wraca do swoich codziennych aktywności.
  • Po zabiegu nie występują skutki uboczne w postaci siniaków i/lub wybroczyn.

  Skuteczność zabiegu VenaSeal została potwierdzona badaniami klinicznymi – dzięki doświadczeniu naszych specjalistów w klinice WILMED możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami leczenia żylaków z zastosowaniem tej metody.

  Pacjentów zainteresowanych leczeniem żylaków metodą VenaSeal zapraszamy do kliniki WILMED w Warszawie – dzięki wdrożeniu rygorystycznych zasad sanitarno-higienicznych zapewniamy pacjentom bezpieczeństwo również w dobie pandemii koronawirusa. Zachęcamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.