fbpx
Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • Klinika Medyczna Wilmed zaprasza Pacjentki na bezpieczne i mało inwazyjne chirurgiczne usuwanie guzów piersi, wykonywane przez naszych lekarzy specjalistów.

  Podstawą zapobiegania chorobom piersi jest ich regularna samokontrola w celu wczesnego wykrywania ewentualnych guzków. Warto przy tym pamiętać, że większość zgrubień w piersiach to skutek naturalnych procesów hormonalnych odbywających się na różnym etapie życia kobiety, np. podczas karmienia czy menopauzy. Każda tego typu zmiana powinna jednak zostać skonsultowana z lekarzem.

  Należy również pamiętać, że znacząca część zdiagnozowanych w piersiach guzków nie ma nic wspólnego z nowotworami. U kobiet rozpoznaje się bowiem także torbiele, tłuszczaki, włókniaki czy gruczolaki piersi. W Klinice Medycznej Wilmed usuwamy chirurgicznie tego typu zmiany, oczywiście w przypadkach, kiedy istnieją ku temu wskazania.

  Chirurgiczne usuwanie guzów piersi – wskazania
  Do chirurgicznego usuwania guzów piersi kwalifikowane są zmiany zbyt duże do usunięcia za pomocą biopsji mammotomicznej, a także spełniające jeden lub kilka z poniższych warunków:

  • szybko się powiększają,
  • powodują asymetrię piersi,
  • są przyczyną dolegliwości bólowych,
  • istnieje podejrzenie, że mogą ulec zezłośliwieniu.

  Jak przebiega zabieg?

  Usuwanie guzków piersi w Klinice Medycznej Wilmed przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym oraz w sedacji. Wykonywane jest po szeregu badań diagnostycznych (USG, mammografia) i wywiadzie lekarskim z Pacjentką. Za każdym razem zabieg przeprowadza specjalista z zakresu chirurgii piersi.
  W trakcie zabiegu lekarz wykonuje nacięcie w taki sposób, aby jak najmniej odbiło się ono na estetyce piersi, czyli na granicy otoczki brodawki sutkowej i skóry lub w fałdzie podsutkowym. Następnie za pomocą specjalnych narzędzi guz jest wyłuskiwany, a nacięcie – zszywane specjalnym szwem ciągłym, który nie pozostawia znaczących blizn, a jedynie blizny kosmetyczne.
  Kilka godzin po zabiegu Pacjentka może wrócić do domu. Wycięty materiał jest oczywiście poddawany badaniu histopatologicznemu, które ma na celu wykluczenie ewentualnych zmian rakowych w tkance.

  Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się usuwaniem guzów piersi o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.