Xiapex

Przykurcz Dupuytrena

Nowy preparat stosowany w leczeniu przykurczu bliznowatego palców ręki (choroba Dupuytrena).

Przykurcz Dupuytrena jest schorzeniem, w przebiegu którego dochodzi do zbliznowacenia rozcięgna dłoniowego. Prowadzi to w następstwie do przykurczu zgięciowego palców, szczególnie palca serdecznego i małego. Choroba dotyczy najczęściej mężczyzn powyżej 40 roku życia, jest niebolesna i postępuje powoli. W zaawansowanym stadium choroba upośledza funkcje ręki i doprowadza do znacznego ograniczenia ruchomości palców i dłoni.

Oprócz zmian w kształcie i funkcji dłoni, wraz z przykurczem pojawiają się zaburzenia czucia w palcach, parestezje, zaburzenia ukrwienia oraz wzmożona potliwość dłoni.

Dotychczas najczęstszym sposobem leczenia tego schorzenia był zabieg chirurgiczny. Od niedawna w Polsce można leczyć już tę chorobę także nieoperacyjnie, przy zastosowaniu enzymatycznego preparatu Xiapex. Terapia polega na wprowadzeniu leku bezpośrednio do zmienionej chorobowo tkanki w celu rozpuszczenia przykurczonych pasm łącznotkankowych. Procedura przeprowadzana jest pod kontrolą USG, co zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Przed iniekcją pole zabiegowe zostaje znieczulone. Już w ciągu 24 godzin pacjent może uzyskać widoczny efekt wyprostu palców poprzez przeprowadzenie ww. terapii.

Dzięki możliwości uniknięcia inwazyjnego leczenia chirurgicznego innowacyjny preparat Xiapex cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem wśród naszych pacjentów.

To pierwsza uznana na świecie niechirurgiczna metoda leczenia tego schorzenia. Dlatego jeżeli zmagasz się z chorobą Dupuytrena, chcesz uniknąć operacji, wykorzystać każdą dostępną metodę leczenia już dziś zapisz się na konsultację do lekarza specjalisty, który udzieli szczegółowych informacji oraz zakwalifikuje do zabiegu.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem przykurczu Dupuytrena o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".