Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego

Zerwanie więzadeł stawu skokowego

Zerwanie więzadeł stawu skokowego może nastąpić podczas ostrego skręcenia kostki. W czasie gwałtownego skręcenia stawu skokowego może dojść do uszkodzenia więzadła skokowo- goleniowego i skokowo-łódkowego. Najczęściej uszkodzeniu ulega także torebka stawowa.

Objawy zerwania więzadeł stawu skokowego

Najczęściej występującymi objawami są:

  • obrzęk okolic stawu
  • pokorne wylewy i zasinienia
  • ból podczas ruchu stopą lub przy próbie jej obciążenia

Leczenie zabiegowe zerwania więzadeł stawu skokowego

Jeżeli więzadła są całkowicie rozerwane możliwe jest operacyjne przeprowadzenie rekonstrukcji uszkodzonych więzadeł wykorzystując techniki anatomicznego odtworzenia lub techniki z zastosowaniem przeszczepu.

Zabieg anatomicznego odtworzenia więzadła polega na połączeniu ze sobą i skróceniu uszkodzonych podczas urazu części więzadeł i torebki stawowej. Jest on obarczony niskim ryzykiem powikłań, a jego zaletą jest zachowanie prawidłowej ruchomości stawów po operacji.

Podczas rekonstrukcji więzadła z użyciem przeszczepu wykorzystuje się najczęściej ścięgno mięśnia strzałkowego krótkiego. Niestety w wyniku takiego zabiegu stosunkowo często występują powikłania w postaci ograniczenia ruchu stawu skokowego lub zmniejszenia siły kończyny operowanej bądź rozwój choroby zwyrodnieniowej stawu skokowego.

Po operacji noga postaje unieruchomiona w gipsie przez 6 tygodni, a przez kolejne 1,5 miesiąca pacjent powinien poruszać się w  stabilizatorze. Jest okres, w którym powinny być prowadzone zabiegi rehabilitacyjne i ćwiczenia indywidualnie dobrane do pacjenta.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się rekonstrukcją więzadeł stawu skokowego o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".