Nowoczesne, małoinwazyjne metody operacji haluksów

Operacje-haluksów
W warszawskiej Klinice Wilmed oferujemy Pacjentom nowoczesne metody mikrochirurgicznego leczenia haluksów, które charakteryzują się nie tylko bardzo wysoką skutecznością, ale również mniejszą inwazyjnością oraz krótszym czasem rekonwalescencji.
Haluks – zwany również paluchem koślawym – to choroba stopy, której podstawowym objawem jest obecność charakterystycznego „guza” przy wewnętrznej krawędzi stopy wraz z wykrzywieniem dużego palca. Deformacji może towarzyszyć ból i trudności z doborem obuwia , nierzadko współistnieje ona z nieprawidłowym ustawieniem pozostałych palców stopy.

Haluksy – co jest ich przyczyną?

Na występowanie haluksów bardziej narażone są kobiety. Do przyczyn choroby zaliczają się m.in. kwestie genetyczne, częste noszenie butów na wysokim obcasie, nadwaga, płaskostopie czy stojący tryb życia. Za każdym razem jednak schemat ich powstawania jest taki sam – przeciążenia przedniej części stopy zwiększają ucisk na paluch i poprzeczny łuk stopy, co prowadzi do przeciążeń wewnętrznej krawędzi stopy, bólu i deformacji palców.

Metody leczenia haluksów

W przypadku schorzenia w początkowej fazie rozwoju, możliwe jest jeszcze zastosowanie nieoperacyjnych metod leczenia, w postaci stosowania specjalistycznych wkładek do butów czy ortez na palce. Większość pacjentów do lekarza zgłasza się jednak w momencie, gdy haluksy osiągają spore rozmiary, powodują ból, dużą deformację stopy oraz problemy z zakupem obuwia. Wówczas jedyną metodą terapii są zabiegi operacyjne. Jeszcze niedawno były to inwazyjne operacje, wykonywane w pełnej narkozie, wymagające długiej rekonwalescencji, na kilka tygodni wyłączające pacjenta z życia rodzinnego, towarzyskiego i zawodowego. W Klinice Wilmed oferujemy jednak nowoczesne metody mikrochirurgicznego leczenia haluksów.

Leczenie haluksów w Klinice Wilmed

Specjaliści z Kliniki Wilmed operacyjne leczenie haluksów przeprowadzają małoinwazyjną techniką przezskórną. Choć wykonywane podczas zabiegu procedury lecznicze są identyczne, jak w przypadku tradycyjnych operacji, to jednak są one o wiele mniej obciążające dla pacjenta. Przeprowadza się je pod kontrolą aparatu RTG, przy pomocy nowoczesnych instrumentów, wykonując zaledwie 1-3-milimetrowe nacięcia skóry. Niesie to ze sobą szereg korzyści dla Pacjenta:

  • nie ma potrzeby rozległego odpreparowywania tkanek miękkich,
  • znaczne zmniejszenie bólu pooperacyjnego,
  • mniejsza ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych,
  • szybszy powrót do pełni sprawności,
  • brak gipsu oraz kul (pacjent powinien jedynie przez 5-6 tygodni nosić lekką ortezę stopy).

Zabiegi takie wykonywane są w trybie jednego dnia, dzięki czemu pacjent unika przykrej hospitalizacji i już po kilku godzinach po zabiegu może wrócić do domu.
Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się nowoczesnymi operacjami haluksów o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne do Kliniki Wilmed w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".