Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
  • Co to są pajączki naczyniowe?

    Pajączki naczyniowe inaczej teleangiektazje są to widoczne, położone płytko w skórze rozszerzone naczynia włosowate, stanowiące nie tylko defekt kosmetyczny, ale również sygnalizujące o tym, że naczynia krwionośne nie działają prawidłowo. Dlatego zamiast je ukrywać, lepiej zacząć je leczyć! Nieleczone pajączki prowadzą do pojawienia się żylaków i przewlekłej niewydolności żylnej.

    Pajączki zawdzięczają swoją nazwę kształtom przypominającym pajęczą sieć. Mogą one mieć barwę niebieską, fioletową, purpurową lub czerwoną.

    Uważa się, że główną przyczyną powstawania pajączków naczyniowych są uwarunkowania genetyczne.

    Istnieją jednak również inne czynniki przyczyniające się do powstawania pajączków naczyniowych. Należą do nich m. in.:

    • rozszerzenie drobnych naczyń żylnych kończyn dolnych pod wpływem wysokiej temperatury, np. podczas opalania, w saunie, podczas gorących kąpieli
    • stosowania antykoncepcji hormonalnej lub hormonalnej terapii zastępczej
    • stosowanie glikokortykosteroidów – leków stosowanych miejscowo na skórę w celu leczenia jej stanów zapalnych i odczynów alergicznych
    • ciąża, podczas której może dochodzić do ucisku na żyły przez powiększoną macicę oraz wpływu hormonów na ścianę naczyń żylnych
    • praca związana z długotrwałym staniem
    • długotrwała praca w wysokiej temperaturze
    • nadwaga i otyłość
    • dźwiganie ciężarów
    • przebyte urazy i operacje nogi

    Leczenie pajączków naczyniowych

    Istnieją różne metody leczenia pajączków żylnych. Należy do nich, m. in. Leczenie laserowe, które polega na wykorzystaniu procesu fototermolizy – pochłanianiu impulsów światła przez hemoglobinę i ich zamianie na ciepło. W trakcie zabiegu temperatura pękniętego naczynia podnosi się na tyle, aby umożliwić jego zamknięcie. Niestety częstym problemem tego rodzaju zabiegu jest możliwość oparzenia skóry.

    W Klinice WILMED usuwanie pajączków naczyniowych wykonujemy przy wykorzystaniu metody skleroterapii, polegającej na podaniu do światła naczynek specjalnego roztworu, który powoduje przemiany morfologiczne jego ściany, prowadzące do jego zarośnięcia. Środek ten w postaci pianki lub płynu podaje się do naczynka za pomocą bardzo cienkiej igły najczęściej pod kontrolą ultrasonografu.

    Metoda ta w porównaniu do innych metod leczenia pajączków żylnych wykazuje się wysoką skutecznością, bezpieczeństwem i małą inwazyjnością. Zabiegi mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, co pozwala pacjentowi zaraz po zabiegu wrócić do domu.

    Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem pajączków żylnych o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje flebologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

    Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Rejestracja
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...

      Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.