Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
  • Grzybice – najczęstsze choroby dermatologiczne, które dotyczą ok. 10-20% populacji ludzkiej. W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost liczby zachorowań na całym świecie. Rozprzestrzenianiu się grzybic sprzyja korzystanie ze wspólnych urządzeń sanitarnych i sportowych, a także zamieszkiwanie w dużych skupiskach ludzkich. Do czynników ułatwiających powstawanie  infekcji grzybiczych, a zwłaszcza zakażeń drożdżakowch i pleśniowcami zalicza się:

    • leczenie antybiotykami, lekami immunosupresyjnymi,
    • kortykosterydoterapię,
    • chemioterapię i leczenie promieniami jonizującymi.

    Wśród schorzeń sprzyjających powstawaniu grzybic należy wymienić m.in.:

    • otyłość,
    • niedożywienie,
    • cukrzycę,
    • nadmierne pocenie

    Znacznie łatwiej zakażamy się grzybicą, gdy nosimy obcisłe ubrania, zwłaszcza z tworzyw sztucznych, gdy chodzimy w ciasnych, zakrytych butach pomimo ciepłej pogody. Zmiany skórne wywołane przez grzyby mogą mieć bardzo różną postać – mogą to być zmiany rumieniowe, złuszczające się, pęcherzyki, nadżerki, pęknięcia i rozpadliny skórne. Często zmianom ty towarzyszy świąd, pieczenie, a czasem nawet ból. Rozpoznanie grzybicy bywa trudne nawet dla doświadczonego dermatologa. Wówczas specjalista może zlecić tzw. badanie mykologiczne – obejrzenie pobranego materiału pod mikroskopem oraz jego hodowlę.

    Leczenie grzybicy – absolutnie konieczne!

    Leczenie grzybic jest bezwzględnie konieczne ze względu na to, że jest to choroba zakaźna dla otoczenia oraz groźna dla pacjenta ze względu na ryzyko powikłań w chorobę układową. Nieleczone grzybice mogą trwać latami i stanowią zagrożenie epidemiologiczne oraz olbrzymi kłopot społeczny. Są bardzo uciążliwe w leczeniu i zniechęcają pacjentów do samej choroby, jej leczenia, a nawet do lekarza. Dotyczą zarówno dzieci jak i dorosłych, a bardzo często stanowią również wstydliwy problem. Nie można zapominać, że grzybica może dotyczyć również paznokci rąk i stóp oraz owłosionej skóry głowy (często u dzieci). Leczenie grzybic jest procesem długotrwałym, polegających na stosowaniu leków miejscowych i często również terapii doustnej.

    Korzyści jakie wynikają dla pacjenta z leczenia grzybic:

    • likwidacja ryzyka powikłań w poważniejsze choroby układowe,
    • likwidacja ryzyka zakażenia otoczenia,
    • stosowanie nowoczesnych leków doustnych i preparatów do użytku miejscowego zaleconych przez specjalistów skraca czas leczenia grzybic, który zazwyczaj jest długotrwały.

    Należy zaznaczyć, że sukces w leczeniu tego groźnego schorzenia zależy w bardzo dużym stopniu od dyscypliny pacjenta!

    Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem grzybicy o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje dermatologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

    Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Rejestracja
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...

      Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.