Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • Grzybice – najczęstsze choroby dermatologiczne, które dotyczą ok. 10-20% populacji ludzkiej. W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost liczby zachorowań na całym świecie. Rozprzestrzenianiu się grzybic sprzyja korzystanie ze wspólnych urządzeń sanitarnych i sportowych, a także zamieszkiwanie w dużych skupiskach ludzkich. Do czynników ułatwiających powstawanie  infekcji grzybiczych, a zwłaszcza zakażeń drożdżakowch i pleśniowcami zalicza się:

  • leczenie antybiotykami, lekami immunosupresyjnymi,
  • kortykosterydoterapię,
  • chemioterapię i leczenie promieniami jonizującymi.

  Wśród schorzeń sprzyjających powstawaniu grzybic należy wymienić m.in.:

  • otyłość,
  • niedożywienie,
  • cukrzycę,
  • nadmierne pocenie

  Znacznie łatwiej zakażamy się grzybicą, gdy nosimy obcisłe ubrania, zwłaszcza z tworzyw sztucznych, gdy chodzimy w ciasnych, zakrytych butach pomimo ciepłej pogody. Zmiany skórne wywołane przez grzyby mogą mieć bardzo różną postać – mogą to być zmiany rumieniowe, złuszczające się, pęcherzyki, nadżerki, pęknięcia i rozpadliny skórne. Często zmianom ty towarzyszy świąd, pieczenie, a czasem nawet ból. Rozpoznanie grzybicy bywa trudne nawet dla doświadczonego dermatologa. Wówczas specjalista może zlecić tzw. badanie mykologiczne – obejrzenie pobranego materiału pod mikroskopem oraz jego hodowlę.

  Leczenie grzybicy – absolutnie konieczne!

  Leczenie grzybic jest bezwzględnie konieczne ze względu na to, że jest to choroba zakaźna dla otoczenia oraz groźna dla pacjenta ze względu na ryzyko powikłań w chorobę układową. Nieleczone grzybice mogą trwać latami i stanowią zagrożenie epidemiologiczne oraz olbrzymi kłopot społeczny. Są bardzo uciążliwe w leczeniu i zniechęcają pacjentów do samej choroby, jej leczenia, a nawet do lekarza. Dotyczą zarówno dzieci jak i dorosłych, a bardzo często stanowią również wstydliwy problem. Nie można zapominać, że grzybica może dotyczyć również paznokci rąk i stóp oraz owłosionej skóry głowy (często u dzieci). Leczenie grzybic jest procesem długotrwałym, polegających na stosowaniu leków miejscowych i często również terapii doustnej.

  Korzyści jakie wynikają dla pacjenta z leczenia grzybic:

  • likwidacja ryzyka powikłań w poważniejsze choroby układowe,
  • likwidacja ryzyka zakażenia otoczenia,
  • stosowanie nowoczesnych leków doustnych i preparatów do użytku miejscowego zaleconych przez specjalistów skraca czas leczenia grzybic, który zazwyczaj jest długotrwały.

  Należy zaznaczyć, że sukces w leczeniu tego groźnego schorzenia zależy w bardzo dużym stopniu od dyscypliny pacjenta!

  Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem grzybicy o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje dermatologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.