Bloki serca – zaburzenia w układzie przewodzącym serca

Co to jest blok serca?

Blok serca jest to zespół upośledzonego przewodzenia impulsów elektrycznych z węzła zatokowego  do mięśnia serca. Sygnał elektryczny dociera najpierw do przedsionków, a następnie do komór serca, zapewniając odpowiednią synchronizację ich pracy.

Rozróżniamy następujące rodzaje bloków serca:

  • Blok zatokowo-przedsionkowy – powodują okresowe braki skurczu lub zwolnienie pracy serca.
  • Blok przedsionkowo-komorowy
  • pierwszego stopnia – zwolnienie przewodzenia impulsu elektrycznego z przedsionków do komór.
  • drugiego stopnia –okresowy braku przewodzenia pobudzającego impulsu do komór serca, lub impuls nie dociera do komór w stałym rytmie .
  • trzeciego stopnia –całkowity blok serca – stały lub okresowy zupełny brak przechodzenia impulsu z przedsionków do komór, co powoduje zbyt wolne bicie serca lub zatrzymania pracy serca.
  • Blok odnóg pęczka Hisa (pęczek Hisa dzieli się na prawą i lewą odnogę, która następnie dzieli się na wiązki: przednią, pośrednią i tylną). – pogorszenie synchronizacji skurczu prawej i lewej komory serca.

Blok serca – diagnostyka i leczenie

Aby stwierdzić występowanie bloku serca i jego rodzaju należy wykonać  badanie EKG lub całodobowe badaniu metodą Holtera.

Po stwierdzeniu istnienia bloku należy podjąć odpowiednie leczenie pod nadzorem specjalisty kardiologa. Bloki serca mogą być wrodzone lub pojawić się na skutek choroby lub uszkodzenia serca. Mogą być także wynikiem działania niektórych leków.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem chorób serca o odpowiednie dla Twojego przypadku metody leczenia. Zapraszamy na konsultacje kardiologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik – konsultacje Cennik – badania

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".