Usuwanie torbieli nabotha

usuwanie-torbieli

Torbiele Nabotha to niewielkie pojedyncze lub mnogie łagodne zmiany przypominające pęcherzyki wypełnione treścią śluzową, występujące na szyjce macicy. Stany zapalne torbieli  powstają  w wyniku zatkania gruczołów wytwarzających śluz, wówczas mogą być one wypełnione treścią śluzowo-ropną. Występują u kobiet w wieku rozrodczym, szczególnie u tych, które już rodziły.

Jakie występują objawy torbieli szyjki macicy?

Nie występują żadne dolegliwości.

Zabieg usuwania torbieli

Decyzję o leczeniu zabiegowym podejmuje lekarz w konsultacji z pacjentką.  Zabieg polega na  nakłuciu torbieli, usunięciu jej zawartości, oraz usunięciu gruczołu metodą zamrażania (kriochirurgia) lub prądu (elektrokoagulacja). Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Może zostać wykonany w warunkach ambulatoryjnych.

Należy pamiętać, że nieleczone stany zapalne gruczołów Nabotha na ogół znikają po pewnym czasie, ale mają tendencję do nawrotów.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się usuwaniem torbieli o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ginekologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".