Usuwanie kłykcin kończystych

Na czym polega choroba?

Kłykciny kończyste są brodawkowatymi zmianami w kolorze ciała, najczęściej wywołanymi przez określone typy wirusa brodawczaka (HPV) o niskim ryzyku onkogennym. Zmiany brodawkowate w chorobie tej najczęściej pojawiają się na zewnętrznych narządach płciowych lub w pobliżu odbytu u kobiet i u mężczyzn. Zazwyczaj nie wywołują pieczenia, swędzenia lub bólu. Wirusy HPV typu 6 i 11, które są przyczyną powstawania kłykcin kończystych, nie należą do wirusów wysokiego ryzyka onkologicznego, odpowiedzialnych za zachorowania na raka szyjki macicy. Zmiany te są prawie bezbolesne, bardzo szybko rosną i rozprzestrzeniają się, mogą tworzyć kalafiorowate skupienia. Występują częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Leczenie kłykcin kończystych

Wybór metody leczenia i usuwania kłykcin uzależniony jest od wielkości zmian, jak również od ich umiejscowienia. W przypadku, gdy występują pojedyncze brodawki o niewielkich rozmiarach podejmuje się próbę leczenia farmakologicznego polegającego na doustnym przyjmowaniu leków p/wirusowych oraz stosowaniu bezpośrednio na zmiany specjalnych maści.

Najskuteczniejszymi i najszybszymi metodami usuwania kłykcin są krioterapia – wymrażanie ciekłym azotem i elektrokoagulacja. Zabiegi takie wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, które wyłącza całkowicie dolegliwości bólowe. Zabiegi możliwe są do wykonania w warunkach ambulatoryjnych, a więc bez konieczności hospitalizacji. Pacjenci zaraz po zabiegu mogą wrócić do swoich normalnych zajęć. W przypadku kłykcin ogromnych, konieczne jest ich chirurgiczne, głębokie wycięcie wraz z pobraniem wycinka do weryfikacji histopatologicznej. W 90% przypadków wirusy HPV powodują nawroty choroby nawet po przeprowadzeniu skutecznego leczenia.

Leczenie musi obejmować również partnera.

Dlaczego kłykciny kończyste trzeba leczyć?

Pamiętajmy, że nieleczone kłykciny kończyste mogą prowadzić do poważnych powikłań, w tym do transformacji nowotworowej.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się usuwaniem kłykcin o sposoby leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ginekologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".