Żywienie dla dzieci

Według statystyk Instytutu Matki i Dziecka, w Polsce nadwaga lub otyłość dotyczy co piątego chłopca oraz co siódmej dziewczynki w wieku szkolnym. Jest to olbrzymi problem z punktu widzenia medycznego, gdyż otyłość – choć sama w sobie również jest chorobą – znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia innych niebezpiecznych schorzeń, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, a nawet nowotwory. Do czynników przyczyniających się do tak niepokojących statystyk zalicza się m.in. brak ruchu wśród dzieci, zbyt duże spożycie cukrów, tłuszczów oraz produktów wysoko przetworzonych, a także zdecydowanie za mała świadomość zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, dotycząca wpływu diety na zdrowie człowieka.

W Centrum Medycznym Wilmed oferujemy konsultacje z wyspecjalizowanym dietetykiem, który świadczy usługi:

  • opracowywania indywidualnych planów żywieniowych dla dzieci z nadwagą oraz otyłością, a także ich rodzin,
  • edukacji żywieniowej dzieci i rodziców,
  • kształtowania odpowiednich postaw żywieniowych,

W przypadku dzieci z otyłością nie wprowadza się diety redukcyjnej, tak jak u osób dorosłych – większy nacisk kładzie się na edukację oraz zachęcenie do zwiększenia aktywności fizycznej. Ponieważ nieprawidłowe nawyki żywieniowe dziecka często mają źródło w postawach prezentowanych przez rodziców, niezbędna jest także współpraca na płaszczyźnie rodzic-dietetyk.

Dodatkowo, dietetyk z Centrum Medycznego Wilmed zajmuje się przygotowaniem indywidualnych diet dla dzieci z innymi schorzeniami, takimi jak autyzm, nietolerancje czy alergie pokarmowe.

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".