Leczenie grzybicy

Leczenie-grzybicyGrzybice – najczęstsze choroby dermatologiczne, które dotyczą ok. 10-20% populacji ludzkiej. W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost liczby zachorowań na całym świecie. Rozprzestrzenianiu się grzybic sprzyja korzystanie ze wspólnych urządzeń sanitarnych i sportowych, a także zamieszkiwanie w dużych skupiskach ludzkich. Do czynników ułatwiających powstawanie  infekcji grzybiczych, a zwłaszcza zakażeń drożdżakowch i pleśniowcami zalicza się:

 • leczenie antybiotykami, lekami immunosupresyjnymi,
 • kortykosterydoterapię,
 • chemioterapię i
 • leczenie promieniami jonizującymi.

Wśród schorzeń sprzyjających powstawaniu grzybic należy wymienić m.in.:

 • otyłość,
 • niedożywienie,
 • cukrzycę,
 • nadmierne pocenie

Znacznie łatwiej zakażamy się grzybicą, gdy nosimy obcisłe ubrania, zwłaszcza z tworzyw sztucznych, gdy chodzimy w ciasnych, zakrytych butach pomimo ciepłej pogody. Zmiany skórne wywołane przez grzyby mogą mieć bardzo różną postać – mogą to być zmiany rumieniowe, złuszczające się, pęcherzyki, nadżerki, pęknięcia i rozpadliny skórne. Często zmianom ty towarzyszy świąd, pieczenie, a czasem nawet ból. Rozpoznanie grzybicy bywa trudne nawet dla doświadczonego dermatologa. Wówczas specjalista może zlecić tzw. badanie mykologiczne – obejrzenie pobranego materiału pod mikroskopem oraz jego hodowlę.

Leczenie grzybicy – absolutnie konieczne!

Leczenie grzybic jest bezwzględnie konieczne ze względu na to, że jest to choroba zakaźna dla otoczenia oraz groźna dla pacjenta ze względu na ryzyko powikłań w chorobę układową. Nieleczone grzybice mogą trwać latami i stanowią zagrożenie epidemiologiczne oraz olbrzymi kłopot społeczny. Są bardzo uciążliwe w leczeniu i zniechęcają pacjentów do samej choroby, jej leczenia, a nawet do lekarza. Dotyczą zarówno dzieci jak i dorosłych, a bardzo często stanowią również wstydliwy problem. Nie można zapominać, że grzybica może dotyczyć również paznokci rąk i stóp oraz owłosionej skóry głowy (często u dzieci). Leczenie grzybic jest procesem długotrwałym, polegających na stosowaniu leków miejscowych i często również terapii doustnej.

Korzyści jakie wynikają dla pacjenta z leczenia grzybic:

 • likwidacja ryzyka powikłań w poważniejsze choroby układowe,
 • likwidacja ryzyka zakażenia otoczenia,
 • stosowanie nowoczesnych leków doustnych i preparatów do użytku miejscowego zaleconych przez specjalistów skraca czas leczenia grzybic, który zazwyczaj jest długotrwały.

Należy zaznaczyć, że sukces w leczeniu tego groźnego schorzenia zależy w bardzo dużym stopniu od dyscypliny pacjenta!

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem grzybicy o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje dermatologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".