USG piersi

usg-piersiUSG piersi to jedno z podstawowych badań w zakresie profilaktyki chorób piersi, a zwłaszcza nowotworów. Powinny je regularnie wykonywać kobiety po 30. roku życia, a wcześniej również panie, w rodzinie których występowały przypadki raka piersi. W Klinice Medycznej Wilmed USG piersi za każdym razem przeprowadzają wyspecjalizowani w tym zakresie lekarze zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób piersi, co zwiększa precyzję badania.

USG piersi to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, pozwalające wykryć wszelkie zmiany w obrębie piersi na ich wczesnym etapie rozwoju. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, choć najlepiej przeprowadzić je między 1. a 10. dniem cyklu miesiączkowego.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia USG piersi?

Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • ukończenie przez pacjentkę 30. roku życia (profilaktycznie raz do roku),
  • przypadki raka piersi w najbliższej rodzinie,
  • ból piersi,
  • wszelkie guzki i zgrubienia wyczuwalne podczas badania palpacyjnego,
  • wyciek wydzieliny z brodawki sutkowej.
  • długotrwałe przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

USG piersi przeprowadzane w Klinice Medycznej Wilmed trwa około 20 – 30 minut i jest za każdym razem poprzedzone wywiadem lekarskim. Pacjentka jest proszona o zdjęcie górnych partii odzieży i bielizny, a następnie kładzie się na kozetce. Lekarz rozprowadza na piersiach specjalny żel, a później przesuwa po nich głowicę ultrasonografu – w tym samym czasie obraz tkanek jest widoczny na ekranie urządzenia. USG piersi towarzyszy też badanie dołów pachowych – dzięki niemu sprawdza się, czy węzły chłonne nie są powiększone.

W Klinice Medycznej Wilmed USG piersi zawsze wykonuje doświadczony w tym zakresie lekarz zajmujący się leczeniem chorób piersi, a nie  radiolog. Zwiększa to precyzję badania i przyspiesza postawienie diagnozy oraz podjęcie szybkiego leczenia jeśli zajdzie taka potrzeba. Badanie pozwala bowiem wykryć zmiany już o średnicy około 5 mm i odróżnić guzy nowotworowe od torbieli czy gruczolaków.

W przypadku wykrycia jakichkolwiek niepokojących zmian specjaliści z Kliniki Medycznej Wilmed mogą też od razu przeprowadzić dalszą diagnostykę. Najczęściej jest to biopsja gruboigłowa lub mammotomiczna. Uzyskane w ich trakcie próbki materiału przekazuje się następnie do badania histopatologicznego, które daje ostateczne potwierdzenie diagnozy.

Zapraszamy do zapisów na badanie USG piersi do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".