Biopsje diagnostyczne

W celu zdiagnozowania rodzaju zmiany w piersi wykonujemy:

  • Biopsje aspiracyjne cienkoigłowe, polegające na kilkukrotnym nakłuciu zmiany pod kontrolą USG cienką igłą i pozyskaniu komórek do badania cytologicznego. Jest  to metoda szybka, małoinwazyjna, jednak nie zawsze zapewnia wystarczającą ilość materiału do badania, które może odtworzyć strukturę tkanki dając pełen obraz charakteru uwidocznionej zmiany.
  • Biopsje gruboigłowe – bardziej inwazyjne w stosunku do biopsji cienkoigłowych, polegające na wycięciu za pomocą specjalnej igły z guza fragmentu tkanki do badania histopatologicznego. Biopsja ta nie zawsze zapewnia wystarczającą ilość materiału, pomimo pobrania większych fragmentów tkanki. Często nadal pozostaje konieczność kilkukrotnego wykonania nakłucia.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się wykonywaniem zabiegów biopsji o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".