Videodermatoskopia

VIDEODERMATOSKOPIA – nowoczesna technologia do diagnozowania i kontroli znamion skórnych –wczesne wykrywanie raka skóry.

VIDEODERMATOSKOP to precyzyjne urządzenie pozwalające na kompleksowe badanie powierzchni skóry i wykonanie komputerowej analizy i dokumentacji cyfrowej zmian skórnych. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu epiluminescencyjnego i specjalistycznego oprogramowania możliwa jest rzeczywista kontrola zmian skórnych w czasie ze szczególnym uwzględnieniem zmian atypowych. Specjalista może porównać badane zmiany skórne ze zdjęciami archiwalnym zachowanymi w dokumentacji leczenia pacjenta.

Badanie videodermatoskopowe to:

  • szybkie i precyzyjne zdiagnozowanie podejrzanych znamion dysplastycznych i nowotworowych,
  • ograniczenie liczby wycinanych zmian skórnych tylko do znamion faktycznie zagrożonych transformacją nowotworową,
  • wykrywanie i diagnozowanie nowych zmian skórnych,
  • dokładne monitorowanie zmian zachodzących w znamionach skórnych,
  • dokumentacja cyfrowa znamion i etapów leczenia.

BODYSCAN – kompleksowe sprawdzenie zmian skórnych na całej powierzchni ciała za pomocą videodermatoskopu. Usługa „BODYSCAN” polega na wykonaniu zdjęć powierzchni całego ciała i zapisie w formie cyfrowej obrazu zmian skórnych występujących na ciele pacjenta. Zdjęcia wykonywane są w dwóch etapach:

  • zdjęcia podstawowe: wykonywane w trybie przeglądowym,
  • zdjęcia kontrolne: wykonywane w celu porównania ze zdjęciami podstawowym.

Nowe znamiona i zmiany w już istniejących są automatycznie wykrywane i poddawane analizie komputerowej przy wykorzystaniu specjalistycznych algorytmów oraz zdiagnozowaniu przez specjalistę. Dane są archiwizowane i porównywane z danymi uzyskanymi podczas kolejnych okresowych badań.

Videodermatoskop pozwala na wczesne wykrycie czerniaka i zmian przednowotworowych. Jak w wielu innych chorobach nowotworowych, tak również w przypadku czerniaka wczesne zdiagnozowanie zmiany stanowi najskuteczniejszą metodę zminimalizowania zagrożenia transformacji nowotworowej. Kontrola powinna obejmować wszelkie zmiany rozmiarów, koloru czy struktury zmiany. Warto podkreślić, że tylko 30-40% przypadków zachorowania na czerniaka rozwija się na podłożu już istniejącego znamienia. Dlatego bardzo ważne jest, by obserwować wszelkie zmiany, które pojawiły się nagle i w ostatnim czasie. Profilaktyka powinna obejmować zarówno zmiany barwnikowe już istniejące, jak i te nowo powstałe. Zmiany atypowe najczęściej zaobserwować można na plecach, klatce piersiowej, łydkach, głowie czy szyi. Niemniej mogą one pojawić się w dowolnym miejscu.

Jeżeli zaobserwowałeś u siebie zmianę w kolorze lub rozmiarze już istniejącego znamienia albo zauważyłeś nową zmianę na skórze, zgłoś się do specjalisty. Badanie videodermatoskopem pozwoli zdiagnozować problem.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem nowotworów skóry i wykonywaniem badań videodermatoskopowych o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".