Usuwanie guzów piersi


Klinika Medyczna Wilmed zaprasza Pacjentki na bezpieczne i mało inwazyjne chirurgiczne usuwanie guzów piersi, wykonywane przez naszych lekarzy specjalistów.
Podstawą zapobiegania chorobom piersi jest ich regularna samokontrola w celu wczesnego wykrywania ewentualnych guzków. Warto przy tym pamiętać, że większość zgrubień w piersiach to skutek naturalnych procesów hormonalnych odbywających się na różnym etapie życia kobiety, np. podczas karmienia czy menopauzy. Każda tego typu zmiana powinna jednak zostać skonsultowana z lekarzem.
Należy również pamiętać, że znacząca część zdiagnozowanych w piersiach guzków nie ma nic wspólnego z nowotworami. U kobiet rozpoznaje się bowiem także torbiele, tłuszczaki, włókniaki czy gruczolaki piersi. W Klinice Medycznej Wilmed usuwamy chirurgicznie tego typu zmiany, oczywiście w przypadkach, kiedy istnieją ku temu wskazania.
Chirurgiczne usuwanie guzów piersi – wskazania
Do chirurgicznego usuwania guzów piersi kwalifikowane są zmiany zbyt duże do usunięcia za pomocą biopsji mammotomicznej, a także spełniające jeden lub kilka z poniższych warunków:
– szybko się powiększają,
– powodują asymetrię piersi,
– są przyczyną dolegliwości bólowych,
– istnieje podejrzenie, że mogą ulec zezłośliwieniu.

Jak przebiega zabieg?
Usuwanie guzków piersi w Klinice Medycznej Wilmed przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym oraz w sedacji. Wykonywane jest po szeregu badań diagnostycznych (USG, mammografia) i wywiadzie lekarskim z Pacjentką. Za każdym razem zabieg przeprowadza specjalista z zakresu chirurgii piersi.
W trakcie zabiegu lekarz wykonuje nacięcie w taki sposób, aby jak najmniej odbiło się ono na estetyce piersi, czyli na granicy otoczki brodawki sutkowej i skóry lub w fałdzie podsutkowym. Następnie za pomocą specjalnych narzędzi guz jest wyłuskiwany, a nacięcie – zszywane specjalnym szwem ciągłym, który nie pozostawia znaczących blizn, a jedynie blizny kosmetyczne.
Kilka godzin po zabiegu Pacjentka może wrócić do domu. Wycięty materiał jest oczywiście poddawany badaniu histopatologicznemu, które ma na celu wykluczenie ewentualnych zmian rakowych w tkance.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się usuwaniem guzów piersi o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.


Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".