Chirurgia-onkologiczna

Chirurgia onkologiczna

Współczesna medycyna dysponuje wieloma metodami leczenia, które stosuje się w walce z chorobą nowotworową. Wiele z nich jest bardzo skutecznych, ale wszystkie dają szansę na wyleczenie.

Chirurgia onkologiczna jest dziedziną chirurgii zajmującą się operacyjnym leczeniem nowotworów.

Zabieg operacyjny wykonany we wczesnych stadiach choroby, gdy nie wystąpiły jeszcze objawy uogólnienia procesu nowotworowego, jest w wielu przypadkach najskuteczniejszą formą terapii. Przed podjęciem leczenia w większości przypadków konieczne jest ustalenie rozpoznania histopatologicznego oraz stopnia zaawansowania klinicznego nowotworu. Aby zabieg był skuteczny musi być wykonany tak, żeby usunąć całą zmianę chorobową z marginesem zdrowej tkanki oraz z maksymalną liczbą okolicznych węzłów chłonnych, które mogłyby być siedliskiem pierwszych przerzutów nowotworu. W zaawansowanych przypadkach wykonuje się operacje paliatywne lub stosuje się leczenie skojarzone z radioterapią i chemioterapią.

W ramach chirurgii onkologicznej w klinice WILMED w Warszawie zajmujemy się:

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".