fbpx
Umów się na konsultację. Zadzwoń +22 651 98 61 lub Wypełnij formularz
 • W naszej Przychodni specjaliści chirurgii onkologicznej na co dzień zjamujący się leczeniem schorzeń nowotworowych wykonują biopsje tkanek miękkich pod kontrolą USG:

  • tarczycy
  • piersi
  • węzłów chłonnych
  • innych tkanek miękkich

  Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa pod kontrolą USG to mało inwazyjna, diagnostyczna metoda pobierania materiału komórkowego (cytologicznego) poprzez nakłucie badanego narządu cienką igłą pod kontrolą obrazu USG. Zaaspirowany w czasie biopsji cienkoigłowej materiał jest następnie poddawany ocenie cytopatologa pod mikroskopem. Dzięki tej metodzie z dużą skutecznością mogą być rozpoznane choroby o przebiegu zarówno łagodnym, jak i złośliwym. Zaletą tej metody jest możliwość uzyskania materiału do oceny cytologicznej z guzów położonych głęboko wśród tkanek, w sposób mało inwazyjny, nie wymagający znieczulenia ogólnego i bez konieczności pobierania wycinka. Biopsja gruboigłowa pod kontrolą USG to bardziej inwazyjna w stosunku do biopsji cienkoigłowej metoda pobierania materiału komórkowego , polegająca na wycięciu z guza za pomocą specjalnej igły fragmentu tkanki do badania histopatologicznego. Wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

  Biopsja mammotomiczna, czyli biopsja gruboigłowa wspomagana próżnią (VAB) jest to nowoczesna metoda diagnostyczna, która łączy w sobie efektywność biopsji chirurgicznej, dając pewną diagnozę na podstawie badania histopatologicznego oraz subtelność biopsji gruboigłowej, ponieważ pozostawia niewidoczny ślad na skórze. Jeśli jest taka konieczność, metoda ta umożliwia lekarzowi pozostawienie niewielkiego, 2mm znacznika w miejscu pobrania, który umożliwia później szybkie zlokalizowanie miejsca biopsji przy kolejnych badaniach mammograficznych. Metoda ta umożliwia usuwanie zmian z piersi o średnicy nieprzekraczającej 2 cm średnicy.

  Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się wykonywaniem biopsji tkanek miękkich o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Umów się na konsultację już teraz +22 651 98 61
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.