fbpx
 • Labioplastyka  – plastyka warg sromowych

  Labioplastyka to zabieg chirurgiczny zmierzający do korekcji nieprawidłowych, zdeformowanych  lub nierównych warg sromowych mniejszych i większych u kobiet.

Przerost lub asymetria warg sromowych nie tylko wpływa na gorsze samopoczucie pacjentki,  ale skutkuje również bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów (jazda konna, jazda na rowerze). Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki, co doprowadza do zaniku libido jak również może skutkować silną depresją.

W czasie zabiegu zmniejszenia warg sromowych mniejszych, dochodzi do jednoczesnego usunięcia nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej.

Korekcja warg sromowych większych polega na nadaniu im odpowiedniego kształtu i sprężystości poprzez wypełnienie ich tłuszczem pacjentki, pobranym z okolicy pępkowej. Możliwe jest również wstrzyknięcie tzw. wypełniaczy, w tym przypadku pochodnych kwasu hialuronowego. Wykonuje się również zabiegi korekcji warg sromowych większych z powodu ich zaniku (atrofii) związanego  zwykle ze spadkiem masy ciała lub z utratą elastyczności wraz z wiekiem.

Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę połączoną z waginoplastyką.

Zabieg labioplastyki jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjentki w znieczuleniu ogólnym.

EFEKTY ZABIEGU

Zniwelowanie asymetrii warg sromowych mniejszych i większych, redukcja bólu, swędzenia, pieczenia, otarć i innych urazów wywołanych nieprawidłowym kształtem sromu. Uzyskanie pożądanego rozmiaru warg sromowych, zapobieganie nawracającym infekcjom wywołującym stan zapalny, poprawienie komfortu, szczególnie w przypadku przerostu warg sromowych.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 Główne wskazania do zabiegu modelowania warg sromowych (labioplastyki) obejmują:

 • przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych
 • trudności z utrzymaniem higieny okolic intymnych
 • zmniejszenie i plastyka warg sromowych większych i mniejszych
 • dyskomfort podczas kontaktów intymnych związany z rozmiarem i wyglądem warg
 • noszenie dopasowanego ubrania jest przyczyną nawracających dolegliwości zapalnych, podrażnień i bólu związanego z noszeniem dopasowanego ubrania i bielizny
 • problem natury estetycznej

 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Ostateczny końcowy efekt uzyskujemy po około 3 miesiącach od zabiegu, kiedy dojdzie do całkowitego zagojenia się rany. Uzyskany efekt jest trwały.

 

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem wraz z serią badań (grupa krwi, morfologia, badanie moczu, krzepnięcie, EKG powyżej 40 roku życia, antygen HBS, HCV, HIV, elektrolity, poziom cukru). Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno przyjmować aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych.

 

Zalecenia po zabiegu

W okresie rekonwalescencji zaleca się wzmożoną higienę intymną, brak aktywności seksualnej, a także zaprzestanie kąpieli w wannie, korzystania z basenu i jacuzzi. Do aktywności seksualnej można powrócić po upływie 6 tygodni.

 

Przeciwskazania

 • choroba ginekologiczna o podłożu nowotworowym
 • skazy naczyniowe
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • nieuregulowana cukrzyca
 • infekcja ropna skóry i śluzówek
 • ciąża
 • karmienie piersią.

Zabieg labioplastyki w Wilmed – specjaliści

Operatorami wykonującymi zabieg labioplastyki w naszej Klinice są:

 

dr n. med. Jakub Rzepka
Jestem specjalistą ginekologii, położnictwa i ginekologii onkologicznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem jako ordynator oddziału ginekologii i zastępca Kierownika II Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim w Warszawie i wcześniej w Centrum Onkologii w Warszawie.

Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu zaawansowanej klinicznej onkologii i w 2015 roku jako pierwszy polski lekarz na tym wydziale zdobyłem tytuł Master of Science in Advanced Clinical Oncology nadany przez Uniwersytet Medyczny w Ulm.
W 2011 obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Heidelbergu.

 

 

lek. Joanna Bonarek – Sztaba

Specjalizuje się w ginekologii operacyjnej w pełnym zakresie, z szczególnym uwzględnieniem operacyjnego leczenia nietrzymanie moczu i obniżenia narządu rodnego, oraz operacjach z zakresu ginekologii estetycznej w tym poporodowej korekcji ścian pochwy.

Szczególne obszary zainteresowań: ostatnio zafascynowana prężnie rozwijająca się ginekologią estetyczną, dzięki nowym metodom pomaga swoim pacjentkom w utrzymaniu radości życia intymnego na różnych etapach ich życia.

 

 

 

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się wykonywaniem zabiegu labioplastyki o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ginekologiczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

   Notice: Undefined index: c in /home/platne/serwer149987/public_html/wilmed/wp-content/themes/wilmed/footer.php on line 119