• Operacja plastyczna brzucha - plastyka powłok brzusznych

  Jest to zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie nieestetycznego fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha, razem z często występującymi w tej okolicy rozstępami skórnymi.

Poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych, wzmocnienie przedniej ściany brzucha i wykonanie plastyki przednich mięśni prostych, można uzyskać efekt spłaszczenia oraz prawidłowego napięcia brzucha.

Zabiegi tego typu (operacja plastyczna brzucha) wykonuje się najczęściej u pacjentek z poporodową wiotkością i obwisłością powłok brzusznych (często połączoną z rozstępami skórnymi), a także u osób, które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze, a skóra nie obkurczyła się dostatecznie. Zabieg plastyki brzucha daje szanse skorygować i wyrównać kształt powłok brzusznych, znacznie poprawiając efekt estetyczny tego obszaru ciała.  Dzięki temu można pozbyć się kompleksów i zaniżonej samooceny – bez problemu nosić kostiumy kąpielowe na plaży czy na basenie, wkładać dopasowane, eleganckie ubrania, nie wstydzić się swojego ciała podczas intymnych sytuacji z partnerem. Bez wątpienia operacja ma także bardzo istotne znaczenie psychologiczne.

Zabieg plastyki powłok brzusznych wskazany jest w przypadku:

 • nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w dolnej i środkowej części brzucha,
 • luźnego, wiszącego brzucha,

Uwaga! Plastyka powłok brzusznych nie jest zabiegiem dla ludzi otyłych stosowanym w celu  utraty masy ciała. Do zabiegu kwalifikują się osoby ogólnie zdrowe. Przeciwwskazaniem do zabiegu są:

 • choroby układu krążenia,
 • choroby nerek,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • cukrzyca,
 • choroby układowe tkanki łącznej.

Plastykę brzucha przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Co ważne, podczas plastyki brzucha można usunąć większość rozstępów skórnych, a także blizny i przerosty pozostałe po  wcześniejszych operacjach. Oczywiście, po plastyce brzucha także powstaje przebiegająca poziomo w podbrzuszu blizna, ale dzięki doświadczeniu oraz umiejętnościom naszych chirurgów jest ona niewielka i z czasem staje się prawie niewidoczna. Pełna rekonwalescencja po zabiegu jest uzależniona od jego rozległości i może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się zabiegami plastyki powłok brzusznych o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje do kliniki Wilmed w Warszawie.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.