• operacja wklęsłych brodawek WILMED

    Operacja wklęsłych brodawek

    Wklęsłe brodawki to problem natury zarówno estetycznej, jak i zdrowotnej. Zaburzają one kobiecy wygląd piersi, niejednokrotnie utrudniają karmienie, a także mogą być przyczyną stanów zapalnych i podrażnień tej okolicy. Na szczęście współczesna medycyna ma na to sposób – operację wklęsłych brodawek wykonujemy w naszej klinice Wilmed w Warszawie.

Wklęsłe brodawki wynikają często z nieodpowiedniej budowy brodawki lub są efektem zwłóknienia tkanek brodawki. Brodawka nie wystaje ponad otoczkę w wystarczającym stopniu, a czasami jest nawet wciągnięta pod jej powierzchnię. Niekiedy wklęsłe brodawki są również efektem stanów zapalnych piersi oraz chorób gruczołów piersiowych.

Dla kobiet wklęsłe brodawki to przede wszystkim bardzo wstydliwy problem natury estetycznej – mają problem z samoakceptacją, trudno im nawiązać bliskie relacje z partnerem. Należy jednak pamiętać, że zaburzenie to może również wpływać na trudności, a nawet niemożność karmienia piersią oraz być przyczyną stanów zapalnych oraz podrażnień.

Korekcja wklęsłych brodawek

Rozwiązaniem problemu wklęsłych brodawek jest zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który polega na ich korekcji. Wykonujemy go w naszej klinice Wilmed w Warszawie. Dokładna metoda i technika operacji dopasowana jest do indywidualnego stanu zdrowia oraz potrzeb pacjentki. Korekcja wklęsłych brodawek polega na odtworzeniu wypukłości brodawki i zabezpieczeniu jej przed ponownym wciągnięciem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub sedacji, krótko po jego zakończeniu pacjentka może wrócić do domu.

Operacji może poddać się w zasadzie każda dorosła kobieta, u której zakończył się proces rozwoju gruczołów piersiowych. Jednym z nielicznych przeciwwskazań są występujące zmiany mastopatyczne, a także ciąża, nowotwory, kłopoty z krzepliwością krwi oraz nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe.

Jeśli chodzi o efekty korekcji wklęśniętych brodawek, to dzięki doświadczeniu i umiejętnościom chirurgów z kliniki Wilmed są one bardzo dobre, choć należy mieć świadomość, że niemożliwe jest, aby brodawki były idealnie równe. Ewentualne asymetrie są jednak naprawdę minimalne, w zasadzie niewidoczne gołym okiem. Warto mieć świadomość, że kilkumilimetrowe blizny będące efektem zabiegu są na ogół doskonale ukryte w naturalnie nierównej fakturze brodawki.

Komplikacje po operacji – krwiaki, infekcje, opóźnione gojenie – zdarzają się rzadko. U większości pacjentek przez 2-3 dni po operacji pojawiają się niewielkie dolegliwości bólowe (można je łatwo zwalczyć poprzez stosowanie zaleconych przez lekarza środków przeciwbólowych), lekkie zasinienie czy obrzęki. Ze względu na niewielką inwazyjność i rozległość, po operacji nie jest potrzebna szczególna rekonwalescencja. Do pełnej aktywności wraca się w przeciągu kilku dni.

 

Specjaliści

Operatorami wykonującymi zabieg korekcji wklęsłych brodawek w naszej Klinice są:


Chirurg lek. Adam Sidorowicz
Wykonuje operacje za zakresu chirurgii i rekonstrukcji piersi oraz chirurgii endokrynologicznej (leczenie chirurgiczne nowotworów złośliwych i łagodnych tarczycy). Zajmuje się leczeniem zabiegowym przepuklin, usuwaniem ginekomastii oraz nowotworowych i łagodnych zmian skóry.
W 2000 roku ukończył naukę na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2008 roku specjalista chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej. Aktualnie pracuje w Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich.

 

 

Wszystkie panie zainteresowane korekcją wklęsłych brodawek zapraszamy do naszej kliniki Wilmed w Warszawie. Pomożemy Ci pozbyć się kompleksów i odzyskać pewność siebie! Zachęcamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/.