• Lipofiling - powiększanie piersi własnym tłuszczem

    Jeszcze niedawno operacje powiększania piersi przeprowadzano wyłącznie z wykorzystaniem sztucznych, zazwyczaj silikonowych implantów. Rozwój medycyny sprawił jednak, że pojawiły się również nowocześniejsze, mniej inwazyjne metody – jedną z nich jest lipofilling, czyli powiększanie piersi własnym tłuszczem. Zabieg wykonujemy w naszej klinice Wilmed w Warszawie.

Lipofilling – powiększanie piersi własnym tłuszczem

Lipofilling to innowacyjny zabieg z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, działający tak naprawdę na dwóch płaszczyznach. W pierwszym etapie od pacjentki pobiera się jej własny tłuszcz z okolic, w których jest go zazwyczaj za dużo – w większości przypadków jest to brzuch, ale mogą to być również pośladki, uda czy biodra. Procedura ta pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z tych problematycznych okolic i wyraźnie wyszczuplić sylwetkę.

Usunięty tłuszcz nie jest jednak utylizowany, a podawany w formie iniekcji w inną partię ciała, która wymaga wymodelowania lub powiększenia. Mogą to być wybrane partie twarzy (poprawa owalu twarzy, wypełnianie objętości policzków, widoczne fałdy nosowo-wargowe, dolina łez), dłonie (wyraźne zmarszczki, suchość i utrata elastyczności skóry), ale również piersi. Przy pomocy tkanki tłuszczowej pobranej od pacjentki można wymodelować piersi, zniwelować ich asymetrię, poprawić jędrność, a także w naturalny sposób je powiększyć. Właśnie w tym zabiegu specjalizujemy się w klinice Wilmed.

Lipofilling – zalety

Zabieg lipofillingu ma wiele zalet. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym – jest to wystarczające, by był bezbolesny dla pacjentki, ale jednocześnie nie ma potrzeby obciążania organizmu znieczuleniem ogólnym. Pobrana od pacjentki tkanka tłuszczowa jest naturalnym materiałem, więc nie ma ryzyka, że wywoła reakcje alergiczne. Z kolei powiększanie piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej jest mniej inwazyjne niż wszczepianie implantów, a dodatkowo wiele pacjentek twierdzi, że uzyskane efekty są bardziej naturalne.

Lipofilling– co jeszcze trzeba wiedzieć?

Choć lipofilling jest zabiegiem bezpiecznym, to jednak w miejscu pobrania tkanki tłuszczowej mogą występować zasinienia oraz obrzęki. Niekiedy pacjentka przez pewien czas musi również nosić opatrunek uciskowy. Tak jak w przypadku wszystkich procedur, również lipofillingu nie przeprowadza się u wszystkich – wśród przeciwwskazań znajdują się m.in. choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża oraz okres karmienia.

W klinice Wilmed lipofilling wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej – dzięki temu uzyskać można naprawdę doskonałe efekty estetyczne. Piersi stają się jędrniejsze, naturalnie wymodelowane, wyglądają młodziej i bardziej atrakcyjnie. Pacjentki zainteresowane zabiegiem lipofillingu zapraszamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/.