• Korekcja otoczek sutkowych

    Otoczki brodawek sutkowych, czyli obszar na szczycie piersi, w wielu przypadkach bardziej niż rozmiar czy kształt piersi decydują o tym, jak biust wygląda i jak jest postrzegany. Jeśli są zbyt duże, rozciągnięte lub niesymetryczne, zaburzają proporcje nawet najpiękniejszego biustu. Rozwiązaniem tego problemu jest korekcja otoczek sutkowych, którą wykonujemy w naszej klinice Wilmed w Warszawie.

Korekcja otoczek sutkowych – co to zabieg?

Otoczki sutkowe w wielu przypadkach przesądzają o tym, czy piersi postrzegane są jako atrakcyjne. U niektórych kobiet ich przerost jest kwestią wrodzoną, u innych ulegają one rozciągnięciu na skutek długotrwałego karmienia czy zmiany masy ciała. Co ważne, rozciągnięte czy przerośnięte otoczki brodawek sutkowych mogą być również problemem mężczyzn – są nieestetyczne, zaburzają wygląd klatki piersiowej, bywają przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Pomocą w takich sytuacjach jest chirurgiczna korekcja otoczek sutkowych, którą wykonują specjaliści z naszej kliniki Wilmed w Warszawie.

Korekcja otoczek sutkowych – na czym polega?

Korekcja otoczek sutkowych wymaga uprzednich konsultacji ze specjalistą z zakresu chirurgii plastycznej. Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań (np. aktywne infekcje, nieustabilizowane choroby przewlekłe) i planuje zakres zabiegu.

Operacja najczęściej wykonywana jest w sedacji lub znieczuleniu ogólnym. W jej trakcie chirurg wykonuje cięcia okołootoczkowe w wyznaczonych uprzednio miejscach, wycinając nadmiar tkanki tworzącej otoczkę i nadając jej pożądany rozmiar oraz kształt. Dzięki doświadczeniu oraz umiejętnościom naszych lekarzy szwy są niewielkie i umiejscowione w taki sposób, że nie pozostawiają dużych, widocznych blizn. W zależności od rozległości, cały zabieg trwa około 1 godziny.

Korekcja otoczek sutkowych – rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu korekcji otoczek sutkowych oraz w ciągu kilku kolejnych dni występować mogą dolegliwości bólowe, które jednak można skutecznie zredukować przyjmując przepisane przez lekarza środki przeciwbólowe. Zupełnie normalne jest też zaczerwienienie, obrzęki oraz zwiększona tkliwość operowanych okolic.

Szwy usuwa się po około 14 dniach po zabiegu, po około 21 dniach można wrócić do normalnych aktywności. Zaleca się jednak powtrzymanie od ćwiczeń fizycznych przez około 6-8 tygodni po zabiegu. Oczywiście po czasu pełnego wygojenia trzeba w szczególny sposób dbać o higienę operowanych okolic.

Specjaliści

Operatorami wykonującymi zabieg korekcji otoczek sutkowych w naszej Klinice są:


Chirurg lek. Adam Sidorowicz
Wykonuje operacje za zakresu chirurgii i rekonstrukcji piersi oraz chirurgii endokrynologicznej (leczenie chirurgiczne nowotworów złośliwych i łagodnych tarczycy). Zajmuje się leczeniem zabiegowym przepuklin, usuwaniem ginekomastii oraz nowotworowych i łagodnych zmian skóry.
W 2000 roku ukończył naukę na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2008 roku specjalista chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej. Aktualnie pracuje w Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich.

 

 

 

 

 

 

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem korekcji otoczek sutkowych zapraszamy do kliniki Wilmed w Warszawie! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów, pełną dyskrecję i najwyższą jakość opieki! Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na konsultacje -> https://wilmed.pl/kontakt/.