Czym jest dermatologia estetyczna?

dermatologia-estetycznaDermatologia estetyczna jest dziedziną medyczną uzupełniającą lukę pomiędzy chirurgią plastyczną i kosmetologią. Korekcja zmarszczek, powiększanie ust czy modelowanie policzków są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych!

Dermatologia estetyczna zajmuje się przede wszystkim profilaktyką starzenia się skóry oraz zabiegami mającymi za zadanie spowolnić ten proces, co w konsekwencji prowadzi do poprawy jakości naszego życia. Dzięki nieinwazyjnym zabiegom możemy wpłynąć na odmłodzenie skóry, poprawić jej kondycję lub zniwelować drobne defekty estetyczne, które wpływają negatywnie na naszą samoocenę.

W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej są małoinwazyjne i bardziej bezpieczne. Są one wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, bez użycia skalpela, nie wymagają od pacjenta pobytu szpitalu.

Kosmetologia natomiast zajmuje się zagadnieniami związanymi ze odpowiednim stosowaniem preparatów kosmetycznych oraz ich  wpływem na poszczególne rodzaje skóry. Są to zabiegi tylko powierzchowne, znacznie mniej inwazyjne, niż zabiegi dermatologii estetycznej, nie ingerują w głębsze warstwy skóry.

Zabiegi  dermatologii estetycznej wykonują jedynie lekarze medycyny estetycznej i specjaliści dermatolodzy.

W ramach zabiegów dermatologii estetycznej wykonywane są zabiegi odmładzające na twarz, szyję, dekolt , dłonie. Są to zabiegi przeznaczone zarówno dla Pań jak i Panów. Należą do nich m. in.:

 • Odświeżenie, rozjaśnienie, odmłodzenie skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego
 • Niwelowanie zmarszczek mimicznych za pomocą toksyny botulinowej
 • Przywrócenie owalu twarzy, ujędrnienie skóry, wypełnienie bruzd i zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego
 • Redukcja drobnych zmarszczek, przywrócenie jędrności i elastyczności skórze, leczenie trądziku, przebarwień dzięki wykorzystaniu peelingiów medycznych
 • Modelowanie podbródka oraz dolnego owalu twarzy z wykorzystaniem zabiegów lipolizy
 • Regeneracja skóry, stymulacja komórek naskórka poprzez zastosowanie zabiegów mezoterapii iniekcyjnej.

W ramach zabiegów dermatologii estetycznej znajdują się również zabiegi lecznicze takie jak m .in.:

 • Leczenie nadpotliwości pach, dłoni, stóp
 • Leczenie bruksizmu – mimowolnego zgrzytania i zaciskania zębów
 • Leczenie łysienia

Programy dermatologii – zabiegi dobrane do wieku

W naszej Klinice każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i precyzyjnie dobieramy zabiegi, zgodnie z oczekiwaniami, stosownie do wieku, stanu skóry uwzględniając aktualny stan zdrowia.

Skóra w każdym wieku ma inne wymagania oraz inną kondycję, dlatego tak ważne jest dobranie adekwatnych zabiegów lub niejednokrotnie najpierw wyleczenie istniejących zmian skórnych i zlecenie właściwej pielęgnacji.

W każdym wieku możemy czuć się i wyglądać pięknie. Niektóre zabiegi pozwalają na natychmiastową poprawę mankamentów urody, inne wymagają więcej czasu i konsekwencji w celu osiągnięcia zamierzonych efektów.

W tym wieku najwłaściwsze jest skoncentrowanie się na zapobieganiu procesom przedwczesnego starzenia się skóry. Należy zadbać o jej nawilżanie, chronić przed nadmierną ekspozycją na słońce, oraz zadbać o korygowanie drobnych niedoskonałości. Osiągnąć to można  w gabinecie lekarskim a następnie kontynuować indywidualne w domu. Pamiętajmy, że nie leczone zmiany skórne np. zmiany trądzikowe, mogą pozostawiać szpecące blizenki lub przebarwienia. Warto więc zadbać najpierw o wyleczenie skóry.

Do zabiegów proponowanych w tym okresie życia możemy brać pod uwagę

 • mezoterapię koktajlami witaminowymi z dodatkiem kwasu hialuronowego w celu nawilżenia skóry, dodania jej blasku, dotlenienia i zregenerowania
 • zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego dla podkreślenia konturu ust, wyrównania niedoskonałości np. blizny potrądzikowe
 • pilingi – jako działanie upiększające, wyrównujące koloryt skóry, wygładzające, ale również jako wspomaganie leczenia p/trądzikowego
 • depilacj IPL dająca długotrwałe efekty
 • zabiegi łączone w zależności od aktualnego problemu i potrzeb

To czas pełnej aktywności życiowej, skoncentrowania na pracy i rodzinie. Często na drugi plan schodzą nasze potrzeby. To również czas, aby dzięki zabiegom medycyny estetycznej utrzymać skórę w dobrej kondycji na wiele lat. Proponowane zbiegi działają szybko i skutecznie.

W tym wieku dochodzi już do stopniowej utraty czynników stanowiących rusztowanie skóry i decydujących o jej nawilżeniu i jędrności. Stąd , po wnikliwej konsultacji, ocenie skóry, ustalamy plan działania wykorzystując zabiegi, które działają tak aby efekty były szybkie i długotrwałe.

 • zabiegi mezoterapii z dominującą komponentą kwasu hialuronowego przywracają sprężystość i nawilżenie i wyrównują deficyty endogennego kwasu hialuronowego utraconego jeszcze w niewielkim stopniu, powodują również pobudzenie syntezy kolagenu
 • zabiegi niwelujące rumień na twarzy
 • pilingi wyrównujące koloryt skóry, niwelujące przebarwienia i zmniejszające przetłuszczanie się skóry
 • przy nadmiernej mimice i drobnych zmarszczkach mimicznych – dyskretny zabieg toksyną botulinową

W tym okresie, nasza skóra odzwierciedla często  to co wydarzyło się w naszym życiu, jak dbaliśmy o skórę, nasze nawyki zarówno żywieniowe jak i zdrowotne.

Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, przebarwienia posłoneczne, owal twarzy może nie w pelni nas zadowalać. Zaczyna działać grawitacja i zmiany związane z wiekiem. Trzeba pomyśleć o bardziej konsekwentnym planie działania stosując wiele dostępnych rozwiązań w postaci indywidualnie dobranych terapii.  Dobrym rozwiązaniem są zabiegi

 • wypełnienia kwasem hialuronowym okolicy ust, bruzd nosowo-wargowych, bruzd zwanych marionetkami, opadających kącików ust, modelowania owalu twarzy
 • doskonale działa seria mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu powodująca nawilżenie i dostarczająca substancji budulcowych skórze
 • w celu redukcji zmarszczek mimicznych, niezastąpione są zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej
 • zabiegi łączone przyczyniają się do większej skuteczności poszczególnych procedur

To czas, kiedy należy zadbać o nasze zdrowie i skórę bardziej kompleksowo i wieloetapowo.

Jeżeli chodzi o kondycję skóry ( a to zawsze jest podstawa i punkt wyjścia do dalszych etapów) najważniejszym elementem jest konsekwencja  naszych działań. Nie zapominajmy o  pielęgnacji szyi, dekoltu oraz dłoni. Często bywa, że  twarz wygląda nadal pięknie, ale wiek zaczynają zdradzać zmiany na szyi czy dłoniach.

Myślmy też o aktywnym trybie życia, o właściwej diecie, o regularnych badaniach i działaniach profilaktycznych. Utrzymanie młodych rysów twarzy będzie możliwe dzięki

 • zastosowaniu kwasu hialuronowego do konturowania i modelowania
 • odpowiednio dobrane pilingi wpłyną na kondycjonowanie i regenerację, ujednolicenie i rozświetlenie skóry
 • właściwie dobrana mezoterapia przeprowadzona w serii zabiegów lub jako stały comiesięczny zabieg na okolicę skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz rąk przyczyni się do pobudzenia procesów odnowy i wyrówna deficytu kwasu hialuronowego w skórze występujące w tym wieku
 • w celu uzupełnienia miejsc , które tego wymagają ( bruzdy, policzki, usta) dobre i długotrwałe efekty daje kwas hialuronowy o odpowiedniej gęstości
 • techniki łączone jako ważny element terapii, działające synergistycznie

Skóra Pań, które ukończyły 60 lat jest cieńsza i trudniej poddaje się procesom regeneracji, przede wszystkim dlatego, że zwalniają się procesy metaboliczne zachodzące w komórkach. Również spadek poziomu estrogenów i wahania innych hormonów oraz wieloletnia ekspozycja na słońce przyczynia się do wyglądu skóry. Istotą działań są metody prowadzące do samoodnowy oraz systematyczne  zabiegi i dbanie głównie o kondycję naszej skóry.

Terapią podstawową jest

 • mezoterapia i pilingi
 • polączenie tych dwóch zabiegów podczas jednej sesji tzw. mezopil
 • fotoodmładzanie jako kompleksowa odnowa i minimalizowanie zmian na posłonecznych (fotoaging)
 • indywidualne plany pielęgnacyjne

Zapraszamy do Pani Doktor Beaty Janus-Daniluk, specjalisty dermatologii i  dermatologii estetycznej wykonującej ww. zabiegi w Klinice Urody WILMED w Warszawie.

Nasi specjaliści

Joanna Wiśniewska-Goryń

lek med.

wilmed-no-photo

Beata Janus – Daniluk

lek. med.

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (BIOCONCEPT Sp. z o.o. oraz JTP Investment Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (BIOCONCEPT Sp. z o.o. oraz JTP Investment Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.