Zabieg podniesienia piersi - Mastopeksja

podnoszenie-piersi

Opadające, płaskie piersi, które wpycha się do biustonosza bardzo często są powodem kompleksów, które tworzą się zarówno u młodych jak i u starszych Pań z dużym biustem. Dzieje się tak, gdy piersi pod wpływem siły grawitacji oraz osłabienia tkanek stają się opadające oraz pozbawione jędrności.

Rozwiązaniem takiego problemu może być zabieg podniesienia piersi, mający na celu poprawę kształtu piersi i usunięcie nadmiaru skóry.

Najczęstszymi przyczynami, z powodu których kobiety decydują się na operację podniesienia biustu są:

  • utrata jędrności i objętości piersi po ciąży i karmieniu
  • wiotkie, opadające piersi po utracie dużej masy ciała
  • opadające piersi, które straciły swój wcześniejszy kształt ze względu na postępujące procesy starzenia się.

Operacja podniesienia piersi ma na celu stworzenie atrakcyjnego biustu najczęściej z własnych tkanek pacjentki, nie pozbawiając kobiety możliwości karmienia piersią. Jego efektem jest przede wszystkim podniesienie piersi, którym zostaje przywrócony młodzieńczy kształt. Zabieg ten umożliwia również zmniejszenie wielkości kompleksu brodawka-otoczka, a także podniesienie go ku górze tak, aby piersi wyglądały na jędrne i naturalne. Podczas operacji możliwa jest też zmiana kształtu brodawki i jej wielkości oraz wszczepienie powiększających implantów. Podczas zabiegu wykonuje się cięcie wokół brodawek, pionowe, a czasami w bruzdach podpiersiowych.

Jak wygląda zabieg?

U pacjentek, którym nie zależy na zmniejszeniu wielkości piersi, a opadanie piersi nie jest zbyt duże zabieg korekcyjny polega zazwyczaj na wypełnieniu pustego gruczołu piersiowego odpowiednim implantem piersiowym, który jednocześnie nadaje oczekiwany kształt piersiom. W przypadku większego opadania piersi konieczna jest plastyka piersi polegająca na usunięciu nadmiaru luźnej skóry piersi i podszyciu gruczołu piersiowego.

Operacja mastopeksji wykonywana jest ze znieczuleniem ogólnym. Po zabiegu konieczne jest noszenie przez 6 tygodni specjalnego biustonosza, który odpowiednio podtrzymuje piersi. Okres rekonwalescencji trwa kilka dni, natomiast powrót do ćwiczeń fizycznych około 2 miesięcy.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi do kliniki Wilmed do Pani doktor Joanny Wiśniewskiej-Goryń specjalisty chirurgii plastycznej zajmującej się operacjami podnoszenia, powiększania  i rekonstrukcji piersi.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".