Plastyka powłok brzusznych

plastyka-brzuchaJest to zabieg chirurgiczny mający  na celu usunięcie nieestetycznego fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha razem z często występującymi  w tej okolicy rozstępami skórnymi. Poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych, wzmocnienie przedniej ściany brzucha i wykonanie plastyki przednich mięśni prostych można uzyskać  efekt spłaszczenia oraz prawidłowego napięcia brzucha.

Zabiegi tego typu wykonuje się najczęściej u pacjentek z  poporodową wiotkością i obwisłością powłok brzusznych /często połączoną z rozstępami skórnymi /, a także u osób które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze, a skóra nie obkurczyła się dostatecznie. Zabieg plastyki brzucha daje szanse skorygować i wyrównać kształt powłok brzusznych znacznie poprawiając efekt estetyczny tego obszaru ciała.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym jednak o rodzaju znieczulenia decyduje lekarz anestezjolog po wywiadzie z pacjentem. Pełna rekonwalescencja to okres od kilku tygodni do kilku miesięcy, zależnie od rozległości zabiegu.

Zabieg plastyki powłok brzusznych wskazany jest w przypadku:

  • nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w dolnej i środkowej części brzucha,
  • luźnego, wiszącego brzucha,

UWAGA: Plastyka powłok brzusznych nie jest zabiegiem dla ludzi otyłych stosowanym w celu schudnięcia.

Do zabiegu kwalifikują się osoby ogólnie zdrowe. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby układu krążenia, nerek, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby układowe tkanki łącznej.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się zabiegami plastyki powłok brzusznych o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje do Specjalistycznej Przychodni WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".